Od roku 2016 držíme tradici v tom, že přípravu na novou sezónu zahajujeme v družebním městě chorvatském Tisnu. Letos už popáté. Nebyly jsme jen v letech 2020-2022 ze známých covidových důvodů. Podmínky zde máme výtečné. Největší výhodou je sportovní hala rozměrů, jakou v Kraji Vysočina nenajdeme.

Tentokrát jsme vybrali termín 30.5. – 4.6., tedy ještě před hlavní chorvatskou sezónou. Jelo nás celkem 36, 3 trenéři a 33 hráčů ve věku 13-19 let. Problém byl pouze jeden. Jak se tam dostaneme? Přeci jenom je to 850 km. Potřebovali jsme sehnat alespoň 4 dodávky. Pomohlo město Velké Meziříčí, Český volejbalový svaz, Volejbal Brno a v neposlední řadě náš velký příznivec Petr Zedníček. Navíc jsme vzali ještě jedno osobní auto. Jeli jsme přes noc, abychom mohli po příjezdu ihned trénovat. Každopádně jsme nejeli jen za mořem a krásným prostředím, ale hlavně za sportovní přípravou a moře a krásné prostředí bylo nadstavbou začátku trénování na další hodně náročnou sezónu. Tréninky byly 2x denně po 2 hodinách. Trenéři Ondra Žaba, Martin Kryštof a Petr Juda měli kluky rozdělené do dvou skupin U18 a U22. Martin Kryštof byl s námi poprvé. Po skončení hráčské aktivní činnosti bude u nás působit jako mládežnický trenér. Kromě trénování bylo samozřejmě spousta volného času, který nebyl nijak organizován a hráči si ho vyplňovali po svém. Takže páté soustředění v Chorvatsku dopadlo asi nejlépe ze všech dosavadních. I když naše každé nové soustředění zde v Tisnu je lepší, jak to předcházející. Nakonec je třeba se zmínit o vedení města.

Poděkování patří jednomu z hlavních představitelů Filipa Henjaka, ředitele pro turistický ruch, který se o nás staral od prvního a do posledního dne. Dále velitel místních hasičů Tome Belakušič uspořádal závěrečné grilování a rozloučení, Igor Stekič, který se o nás staral ve sportovní hale, a to vše „pod dohledem“ starosty Tisna Kristiana Jareba. Dohoda mezi představiteli obou měst byla taková, že my se na oplátku budeme starat o mládežnickou delegaci družebního města u nás. A Tisno nám postavilo laťku hodně vysoko. Na druhou stranu jsme jako volejbalisté připraveni se o všechny z Tisna, jak přijedou, postarat.