vELMEZ VOLEJBAL

Volejbalový klub TJ Spartak Velké Meziříčí vychovává mladé sportovce, kteří mají rádi pohyb a chtějí být součástí volejbalové rodiny. Hrajeme jedny z nejvyšších soutěží v České republice. Skvělá parta, mnoho příležitostí a hlavně zábava. To je Velmez volejbal.

Systematická a tvrdá práce vyznačuje volejbal ve Velkém Meziříčí.

Naše mise & vize 

Vize a zároveň i přání je aby jsme společně budovali vrcholový volejbal ve Velkém Meziříčí. Zakládáme si na tradici a tvrdé práci. Neustále budujeme co nejlepší podmínky pro hráče, kteří mají vášeň pro volejbal. Chceme dosáhnout toho, aby se volejbal ve Velkém Meziříčí stal synonymem volejbalové špičky v České republice a hráči měli profesionální zázemí spojené se vzděláním a životem i mimo volejbal. Najít sponzory, co s námi potáhnou za jeden provaz a dopřejí mladým hráčům finanční prostředky, které jim umožní top vybavení i těm , kteří mají těžké životní situace. 

Filozofie a styl hry

Každý má svůj osobitý styl a charizma. Proto je originální a každý se muže učit o každého to nejlepší. Vyznáváme moderní a rychlí volejbal, který je dynamický a razantní. Dbáme na přesnost a týmovou spolupráci pro jak na hřišti, tak i mino.  

Klubová historie

Píše se rok 1932 a Velké Meziříčí vznikají první spolky. Sokol, Orel, Sportovní klub a Gymnázium. Vše se hrálo systémem turnaje a to přímo ve Velkém Meziříčí. V roce 1948 se jednotlivé kluby seskupili do jednoho s názvem Jiskra Svit, později se přejmenoval na Spartak. Od roku 1950 byli muži pravidelný účastníkem krajského přeboru, kdy to byla druhá nejvyšší soutěž. Trénovalo a hrálo se v Zámeckém parku, kde byl jako první antukový kurt. Od roku 1952 se hlásí i ženské mužstvo, které v roce 1953 ve Vsetíně obsadilo 5. místo v přeboru středních škol. Začátkem 80-tých let se volejbal ve Velkém Meziříčí hrál zejména na Zemědělské škole a na hřišti za Gymnáziem.

Zlomovým rokem se stal 1975, kdy se volejbalisté naposledy stěhovali a to na Areál zdraví. Kde se trénuje a hraje dodnes. Při narůstající výkonnosti, se i volejbal přestěhoval pod střechu, do tělocvičny ZŠ Komenského. Od krajského přeboru, 2. ligu, 1.ligu se dorostenci dostávají do extraligy. Píše se datum 30.dubna 2000. Od té doby se prestižní dorostenecké soutěž „nepřesekla“. V roce 2015 postupují muži do 2 ligy z krajského přeboru. Zde působí dvě sezony a ihned stoupají výš, do 1.ligy mužů. Buduje se zde kvalitní zamezí pro všechny věkové kategorie, protože volejbal ve Velkém Meziříčí je tak silně zapsaný v mnoha ohledech, že kvalitní volejbal sem vždy patřil a patřit bude.

Sledujte nás na našich sociálních sitích

Několikrát týdně zveřejňujeme příspěvky, které vám umožní nahlédnout do života v našem klubu … 
Aktuální informace a novinky z našeho klubu sledujte na facebooku, instagramu a youtube kanálu.