V neděli 31.10.2021 jsem si řekl, že jsem vlastně primitiv. Můj život se točí hlavně okolo vítězství. Vítězství a porážky určují to, jak se budu chovat i mimo volejbal. A proto jsem se nazval primitivem.
Proč jsem k tomu došel? V neděli jsme se staršími žáky dominovali v druhém turnaji krajského přeboru v Havlíčkově Brodě. Neprohrát ani set? Po prvním turnaji bych to nazval pohádkou. Dnes je to realita. Týmově se nám dařilo podávat, a když na naši polovinu hřiště přiletěl míč, každý věděl co má dělat. Jak a kam se pohybovat, co dělat po odbití a neustále jsme byli připraveni hrát. Svojí bojovností a kontrolou míče opět všechny uchvátilo naše mini duo Zbýňa Pospíšil a Filip Šili Šiljeg. Mini duo, protože oba skoro podejdou pod sítí aniž by se sklonili. Zlepšující se reakcí a výbornou technikou vybírání bagrem všechny ohromil náš nejmladší hráč a pro tuto sezonu naše libero Víťa Homola. Všechno se povedlo, dokonce i Theo Wolhmut, který je u nás od srpna, dojíždí z Třebíče a nevynechal zatím snad ani jeden trénink. Dostal se do hry, úspěšně čelil výzvě být naším druhým nahrávačem. Mohl bych tady vyjmenovat všechny, ale za zmínku určitě ještě stojí hráč, který konečně ukázal, že rozhodují činy a ne kecy. A hlavně to dokázal sám sobě. Zdeněk Novák nastoupil proti Havl. Brodu od začátku a byl náš nejvíce bodující hráč, a u toho se zvládl naučit postavení, které se učí už od srpna.
Za mě se v neděli odehrálo vítězství na všech stranách, výsledkově, výkonem, individuálním zlepšením a příležitostmi pro všechny přítomné.
Nic mi skvělou náladu minimálně do úterního tréninku nezkazí, a proto jsem svým způsobem primitiv. ( Možná fanatik).

Sestava: Zedníček,Prudek,Sobotka,Stehno,Šiljeg,Pospíšil,Novák,Homola,Wolhmut

Štěpán Žaba