Proč píšu?
Zážitky několika minulých dní byly natolik silné, že bych je rád předal světu. Je to vlastně mé rozloučení s týmem národního výběru do 18 let, jelikož se chci do budoucna více soustředit na domácí Velkomeziříčskou trenéřinu.

Proč meziříčská stopa?
Jsem na pozici asistenta trenéra u týmu Jiřího Zacha od června 2020 a můj brácha Ondra je u týmu od začátku roku 2022. S čistým štítem mohu říct, že jsme se oba podepsali i na výsledku této kvalifikace na ME U18 v Gruzii v červenci 2022.

Velikonočního odpoledne dne 18.4.2020 jsme se všichni kromě statistika týmu Martina Štětky, který dojel až o den později, sešli na Kladně. Byla to má první návštěva místního sportoviště a musím říct, že perfektně zapadla do koncepce celé akce jako předzastávka na cestě do Izraelské Netanye. Velký dík patří Milanu Fortuníkovi za ideální předzápasové zázemí v příjemném tréninkovém prostředí. Ve středu 20.4. nám Láďa Bednář zajistil odvoz na letiště. K mému údivu tréma a nervozita dočista zmizely. Zpětně si to vysvětluji jasně. Kluky jsem poslední tři týdny skoro neviděl a během této doby sehráli dost kvalitních přátelských utkání s výběry stejného ročníku Ukrajiny, Německa a Francie. V letadle se mnou letělo 12 kvalitních, hry schopných kluků. Nervozita z důležitosti utkání samozřejmě občas někoho odrovná, ale základní sestava to v čele s kapitánem a hlavním trenérem nedopustila!!! Všichni, co vlezli na hřiště ukázali odhodlání, odvahu a touhu po účasti na Evropském šampionátu v Gruzii. Před lavičkou musím doslova smeknout!

Jiří Zach jako hlavní trenér má na triku postup na Evropu kadetů v Gruzínském městě Tibilisi. Jirko klobouk dolů, jsi mi skvělým studijním materiálem, mentorem na poli analýzy hry a dalších odborných postojů. Jsi veliký profík a teď i veliký bojovník. Porval ses se svou nervozitou a vyhrál jsi!

Honza Moravčík je nerudný, všeschopný manažer, který má vzhledem k věku ranec zkušeností. Jiskru patnáctiletého kluka v oku vypustí a hned je v týmu veselo.

Bára Jakovcová je týmový hráč s duší chlapa, ale hlavně s duší hráče. Profesní dříč s jasným názorem na věc. Kondičně jsme jako dynamit a to je z velké části její zásluha.

Martin Štětka je součástí momentálně nejúspěšnějšího klubu na poli dívčího volejbalu – Královo pole Brno, je to pracant za počítačem s nádechem lidového parťáka. Myslím si, že s jeho příjezdem je vždy cítit ten správný lauf do kolektivu.

Velkomeziříčská skvadra (tedy já – Štěpán a brácha Ondřej Žabovi) s válečnou krví v očích, avšak stále slušností a prokorou, okořeněnou potřebnou mírou agrese v momentech utkání.

DĚKUJU TÝME: Matěj Pastrňák (kapitán týmu, dobrej kluk, ve svém věku profík) Aleš Tláskal (ten s jiným dresem,maličkej)Adam Vítámvás(hezounek co nesmečuje)Honza Černý, Lukas Toth ( Blokařská samospráva, slovo nervozita neexistuje)Vojta Pitner( hladovej zabiják s velkým herním seběvědomím)Tomáš Brichta (sám sobě největším nepřítelem, bojoval a zvítězil)Jaromír Novák(bombarďák a želízko v ohni)Michal Háger(černá práce všeho druhu, ale vždycky pro tým,kapitán lavičky)Matyáš Chromec (přišel, pomohl a vesele podporoval) Matýáš béďa Bednařík(citlivý drsňák co je tichou zbraní) Dejv Obdržálek( s přístupem matadora hodnej milouš)

Česko x Portugalsko 3:0, Česko x Rumunsko 3:1, Česko x Izrael 3:0

Štěpán Žaba (nejlepší tanečník týmu)