Poslední dvojkolo 2. ligy nás svedlo dohromady s vedoucím celkem soutěže, Teslou Brno. Soupeř potřeboval k jistotě prvního místa 4 body. My již měli třetí příčku zajištěnou nezávisle na našem výsledku. Výš ani níž jsme již nemohli. Den před utkáním jsme absolvovali vyhlášení nejlepších sportovců Velkého Meziříčí (junioři první, Danek Římal druhý mezi dospělými a Eda Heřmánek 2.-3. mezi mládeží). Místo rautu jsme šli trénovat. A trénink to byl výborný a věstil i dobrý zápas. Já nevěřím řečem o tom, že čím horší poslední trénink, tím lepší následující hra. Ovšem Tesla byla na nás připravená dobře. Nejeli jsme zápas odchodit, naopak chtěli jsme vyhrát. Odjeli jsme téměř kompletní. Chyběli Jirka Huryta pro nemoc, Vašek Hladík pro pracovní úkoly a dlouhodobě zraněný Honza Kučera. Jinak nikdo.První set však dopadl žalostně. Dali jsme jen 8 bodů.Nesrovnali jsme se s atypičností haly s obráceně klenutým dřevěným stropem . Od druhého setu to již byla bitva.

Poslední dvojkolo 2. ligy nás svedlo dohromady s vedoucím celkem soutěže, Teslou Brno. Soupeř potřeboval k jistotě prvního místa 4 body. My již měli třetí příčku zajištěnou nezávisle na našem výsledku. Výš ani níž jsme již nemohli. Den před utkáním jsme absolvovali vyhlášení nejlepších sportovců Velkého Meziříčí (junioři první, Danek Římal druhý mezi dospělými a Eda Heřmánek 2.-3. mezi mládeží). Místo rautu jsme šli trénovat. A trénink to byl výborný a věstil i dobrý zápas. Já nevěřím řečem o tom, že čím horší poslední trénink, tím lepší následující hra. Ovšem Tesla byla na nás připravená dobře. Nejeli jsme zápas odchodit, naopak chtěli jsme vyhrát. Odjeli jsme téměř kompletní. Chyběli Jirka Huryta pro nemoc, Vašek Hladík pro pracovní úkoly a dlouhodobě zraněný Honza Kučera. Jinak nikdo.První set však dopadl žalostně. Dali jsme jen 8 bodů.Nesrovnali jsme se s atypičností haly s obráceně klenutým dřevěným stropem . Od druhého setu to již byla bitva. Koncovky sice patřili soupeři, ale my jsme se nevzdávali ani za nepříznivého stavu. Skončilo to sice 0:3, ale určitě ne po nějakém propadáku. Druhý zápas byl podobný. Vyrovnané sety dovedli hráči Tesly vždy do vítězného konce.Při vedení 2:0 bylo jasné, že vítězem letošního ročníku bude družstvo domácích. My uhráli potom jeden set, další byl opět v koncovce a opět pro soupeře. Konečné třetí místo je určitě úspěch. Jako nováček jsme překvapili soupeře i sebe. Každopádně byla II. liga výbornou přípravou pro nastávající vrchol sezóny, finále juniorské extraligy. Na něj pokračuje nepřetržitě příprava. Kromě tréninků v naší tělocvičně za kostelem absolvujeme třídenní soustředění od 1. do 3. dubna v Mikulově, který bude dějištěm celého juniorského mistrovství.

Tesla Brno – Spartak Velké Meziříčí 3:0 (8,23,21)
3:1 (24, 19, -19,21)
Sestava: Slavík,Římal , Žaba Š., Indra, Žaba O., Krejska, libero Kacafírek. Střídali: Kuřec, Heřmánek, Pešta, Brychta.