Český pohár žáků je velmi náročná soutěž. Chlapci ve věku 13-15 let hrají celkem 5 turnajů. Do letošního ročníku se přihlásilo 36 týmů z celé ČR. Kvalifikační kolo pořádané v listopadu rozřadilo týmy podle výkonnosti do 4 skupin po 8 účastnících, tudíž na 4 týmy zbyl tzv. „černý petr“ a z pohárové soutěže vypadli. Po každém kole vzniká pořadí na 1.- 8. místě ve skupině. Nutno dodat, že se hraje vždy v sobotu a neděli, kde mladí borci musí odehrát 7 těžkých utkání.

Český pohár žáků je velmi náročná soutěž. Chlapci ve věku 13-15 let hrají celkem 5 turnajů. Do letošního ročníku se přihlásilo 36 týmů z celé ČR. Kvalifikační kolo pořádané v listopadu rozřadilo týmy podle výkonnosti do 4 skupin po 8 účastnících, tudíž na 4 týmy zbyl tzv. „černý petr“ a z pohárové soutěže vypadli. Po každém kole vzniká pořadí na 1.- 8. místě ve skupině. Nutno dodat, že se hraje vždy v sobotu a neděli, kde mladí borci musí odehrát 7 těžkých utkání. Nejlepší a druhý z každé skupiny postupují o úroveň výš, poslední a předposlední si s nimi místa vymění, tudíž padají do horší skupiny. Družstvo z Velkého Meziříčí se v kvalifikaci probojovalo do druhé osmičky. Zde však dlouho nezůstali, neboť se jim podařil „husarský kousek“ a postoupili hned po prvním turnaji mezi „elitu“. Turnaj s výkonnostně lepšími týmy je nezastihl v dobré formě a tak byli posláni zpět do druhé výkonnostní třídy. Dlouhá cesta do Ervěnic (Chomutov), kde byl pořádaný následující „souboj osmi statečných“, ukázala, že se zde dlouho nezdržíme. Jako nůž máslem jsme prolétli touto skupinou bez ztráty kytičky a byli jsme katapultováni do nejlepší skupiny na poslední turnaj konaný 12.-13.3.2011 v Hradci Králové. Kluci z VelMezu zde byli braní jako „outsideři“, ale opak byl pravdou. Hned první boj s Českými Budějovicemi herně ukázal, že se zde s námi musí počítat. I když se nám nepovedlo zvítězit, psychicky nás to posílilo. Odnesli to hned následující týmy z Odolené Vody a Ostravy. (Po těchto duelech se musel rozloučit kapitán týmu Mirek Bláha, který se mnou odcestoval na odvetné čtvrtfinálové utkání v Play-off extralize juniorů, kde již v tomto věku má své místo.) Bojovným výkonem jsme trápili ostatní soupeře, ale vytoužené štěstíčko se nenaklonilo na naši stranu a na žádné další vítězství jsme již nedosáhli. Avšak nenechalo to na nás vůbec žádné následky, jen důležité poučení do příště, že máme stále co zlepšovat. Odjížděli jsme z turnaje se vztyčenou hlavou, protože nás hřálo celkové pěkné 8. místo v letošním ročníku 2010/2011 v Českém poháru žáků. Což je vlastně výborná pozvánka na nadcházející kvalifikaci Mistrovství Republiky žáků, kterou budeme pořádat na Vysočině.

Tým byl složen z těchto hráčů: kapitán Bláha Miroslav, Heřmánek Eduard, Hošek Michal, Kohout Martin, Košábek Adam, Kubát Jakub, Marek Tomáš, Novotný Jan, Pazderka Martin, Římal Daniel, Skoumal Michael, Slavík Marek.

Ve Velkém Meziříčí dne 15.3.2011 Petr Vašíček