Po dlouhé době jsme se opět účastnili tohoto tradičního mládežnického turnaje. Letos to byl 50. ročník. Kdysi to býval i mezinárodní turnaj. Pamatuji, že v 90.letech jsme ho dvakrát za sebou vyhráli s Havlíčkovým Brodem, když jsme se utkávali i s týmy ze Slovenska. Dřívější lesk tento turnaj již sice ztratil, nicméně je to nyní je to stále jeden z mála mládežnických turnajů u nás. Naposledy Velmez byl na tomto turnaji v roce 2002, když jsme skončili druzí a ve finále jsme prohráli s Českými Budějovicemi. To však již historie. V sobotu 19.5. nás odjelo do Brna celkem 8.

Po dlouhé době jsme se opět účastnili tohoto tradičního mládežnického turnaje. Letos to byl 50. ročník. Kdysi to býval i mezinárodní turnaj. Pamatuji, že v 90.letech jsme ho dvakrát za sebou vyhráli s Havlíčkovým Brodem, když jsme se utkávali i s týmy ze Slovenska. Dřívější lesk tento turnaj již sice ztratil, nicméně je to nyní je to stále jeden z mála mládežnických turnajů u nás. Naposledy Velmez byl na tomto turnaji v roce 2002, když jsme skončili druzí a ve finále jsme prohráli s Českými Budějovicemi. To však již historie. V sobotu 19.5. nás odjelo do Brna celkem 8. Kromě Adama Košábka, zatím všichni junioři: Márové Slavík a Zmrhal, Prošek, Tom Krejska, Pestík, Augi, Míra a Líca. Turnaje se účastnilo celkem 5 družstev, hrálo se každý s každým. V první zápase s Brnem A jsme s přehledem vyhráli první set 25:18. potom jsme nepochopitelně začaly dělat chyby a výsledkem byla porážka v druhém setu 15:25. Rozhodující třetí set byl v režii Brňáků a i když jsme ho prohráli jen 13:15, vedli jsme jen na začátku. Škoda. Další soupeřem byl Drásov, vítěz 1 ligy. Kompaktní tým hrající s nadšením. Bude zřejmě v první lize opět favorit. My jsme se zlepšili a vyhráli oba sety 25:20 a 26:24. Zde jsme si zbytečně promarnili náskok 24:21. Ale vítězství se počítá. Třetím soupeřem bylo Znojmo. V tomto zápase jsme nepustili soupeře téměř k ničemu a výsledek 2:0 (25:16 a 25:17) mluví za vše. V posledním zápase nás čekal rezervní tým Brna. Sice rezervní, ale porazili své áčko. První set byl jednoznačně náš 25:7, v druhém setu jsme se nechali zaskočit soupeřem a prohráli ho 21:25. V tie breaku jsme však dominovali a 15:8 mluví za vše. Nakonec jsme o několik míčů skončili druzí za Brnem A. Výsledek tedy výborný a výborný počin do začátku nové sezóny. Po odchodu čtyř hráčů se tým dal neuvěřitelně dohromady, mohli jsme dokonce i měnit sestavu i posty jednotlivých dráčů a stále to bylo dobré. Cílem sice bylo zvyknout si na venkovní turnaje a na venkovní hru, která má jiné zákonitosti než hra v hale. Druhé místo je navíc. Za všechny chválím Proška na diagonálním postu. Hrál vůbec poprvé zápas v šestkovém volejbalu (předtím jen nějaké mixy). Ihned to zvládl na jedničku (možná jedna mínus). Jen tak dál všichni!