O víkendu bojovali volejbalisté celkem na třech frontách. Žáci potvrdili svou krajskou suverenitu a po 3 vítězstvích s H. Brodem, Jihlavou a Žďárem n. S. zvýšili svůj náskok v čele tabulky na 21 bodů. (Tabulka: 1. Velké Meziříčí 42, 2. Jihlava 21, 3. H.Brod 19, 4. Žďár n.S. 8 bodů)
Pozadu nezůstali ani kadeti bojující v krajském přeboru juniorů. I ti potvrdili svou suverenitu a soupeře z Třebíče, Jihlavy i Žďáru n. S. porazili vždy jasně 2:0 a v čele tabulky po první části mají 23 bodový náskok na druhou Jihlavu. Soutěž nyní se bude hrát spolu s Pardubickým krajem.
(Tabulka: 1 Velké Meziříčí 44, 2. Jihlava 21, 3. Žďár n. S. 20, 4. Třebíč 5)

V krajském přeboru mužů startují naši junioři. Poslední kolo první části svedlo dohromady zatím dva nejúspěšnější celky soutěže: Velké Meziříčí a Jihlavu. V boji o první místo měli naši junioři zatím jednobodový náskok. Dva zápasy však mohly hodně změnit. První zápas byla lepší Jihlava. Snadno vyhrála první a třetí set. Druhý a čtvrtý set vybojovali junioři až po velkém boji. Získaný bod po čtyřech setech vzhledem k vývoji hry měl cenu zlata. V pátém rozhodujícím setu byly již síly vyrovnané. Hrál se vynikající volejbal vysoce přesahující úroveň krajského přeboru. Domácí neudržely vedení 6:4. Hosté zase vedli 9:6 a 14:12. Za stavu 17:16 pro domácí mohlo být rozhodnuto. Ovšem Pospíchal poslal míč z rychlíku do autu a hosté potom využili chvilkového zaváhání na příjmu a dotáhli set i zápas do vítězného konce. Druhý zápas byl úplně jiný. Domácí nastoupili s odhodláním vyhrát. Přestali dělat chyby, výborně podávali, blokovali i útočili. Hosty dovedli do role statistů. Vyrovnaný stav byl vždy pouze v začátcích setů. Potom již dominovalo vždy jedno družstvo: Velké Meziříčí. Výsledek 3:0 byl naprosto zasloužený. Tím domácí získali do tabulky 4 body, zatímco hosté (v jejich středu hráli i dva odchovanci meziříčského volejbalu: Kučera a Procházka) získali body pouze dva. Tím domácí odskočili od Jihlavy s náskokem 3 bodů. Také tak skončila první část krajského přeboru. Přestávka však ještě není. Příští týden v sobotu 13.12. se odehraje první kolo druhé části,kdy se na palubovce v tělocvičně ZŠ Komenského v 10 a ve 13 hodin představí celek Štoků.

Pro úplnost výsledky: Velké Meziříčí – Jihlava 2:3 (-19,23,-16,21,-17) a 3:0 (15,11,16)
(sestava VM: Slavík, Heřmánek, Pospíchal, Římal, Žaba, Krejska,libero Kacafírek. Střídali: Hamara, Kuřec)