Oslavy druhého místa skončily. Nyní je před námi to, co zákonitě musí přijít. Musíme vyvrátit možné řeči o náhodě a štěstí. Musíme potvrdit, že to nebyla náhoda! Víme to. Začali jsme trénovat ihned začátkem května. Přestávka byla pouze 2 týdenní a ne měsíc jako v minulosti. Jak je již tradicí, zahájení nové sezóny je dvakrát. Jedno ještě do prázdnin (podle konce předcházejícího období buď v dubnu nebo v květnu), to druhé na tradičním turnaji v Dřevěnici začátkem srpna. Začali jsme dobře. V Dřevěnici to bylo druhé místo v juniorech (přihlásilo se jen 9 družstev, ale naše zápasy s Brnem-ve skupině 2:0 pro nás, ve finále 1:2 pro Brno měly svou kvalitu) a 5. místo další den v kategorii mužů. Hlavně tedy vyhrané dva nové balóny značky Molten, což je každoroční cíl vyhrát alespoň jeden (tedy skončit do 6. místa). Po Dřevěnici následovalo trénování na kurtech v Meziříčí a od 16.srpna týdenní soustředění v Telči. Den před tím našich 7 hráčů absolvovalo turnaj mužů v Kojetíně v barvách extraligového Brna (Danek Římal a Michal Kacafírek) a prvoligové Chocně (Patrik Indra, Roman Jaša, Štěpán Žaba a přišedší k nám Ondra Žaba a Dominik Žaba (bratři jsou první dva).
Vrcholem letního trénování bylo soustředění v Telči. Byli jsme zde již počtvrté v posledních dvou sezónách. Dvakrát na krátkém třídenním, vloni na prvním sedmidenním a letos podruhé. Všechna naše soustředění mají svá kouzla.Telč nás uchvátila jednak svou krásou jako město a dále prostředím, kde jsme trénovali. Stále ještě novotou vonící sportovní hala a nebývalá vstřícnost jejího správce Jaroslava Nováka. Mimochodem, kromě haly se stará i o telečský hokej a folklorní hudebně vokální soubor. Jeho zapálenost pro všechny tyto aktivity z něho jen čiší a když viděl naší posedlost volejbalem, hned byl „náš“ a splnil nám i ta nevyslovená přání. Zkrátka nebyli jsme v Telči naposledy. Navíc udržujeme velice přátelské vztahy s místním volejbalovým klubem (ostatně z Telče nebo nejbližšího okolí máme nebo celkem 5 hráčů). Také si s námi zatrénovali mladí junioři z Jihlavy. V Jihlavě se rodí nový oddíl a díky trenérům Jardovi Škrobákovi a Michalu Procházkovi (mimochodem našemu odchovanci) je jejich družstvo postavené na podobných principech jako náš oddíl. Tedy nadšení, nasazení, touha po zlepšování se. Myslím, že to je základ každého snažení a pokud je toto v hráčích a hlavně v trenérech , ostatní se dá doučit a úspěch zákonitě jednou přijde. Mně se jejich snažení strašně líbí. Soustředění bylo samozřejmě zaměřeno hlavně na volejbal, na učení a hlavně jsme se vše naučené ihned snažili uplatnit v herních cvičeních a i v samotné hře. Čas zbyl i na poznání okolí,i když nevyšla cesta na nejvyšší horu Vysočiny Javořici. A na Roštejn nedojeli všichni a znovu se ukázalo, že hrad je vidět z okolí, ale pod hradem se lehce dá zabloudit.
Po soustředění jsme týden trénovali ještě venku a potom již hurá do haly. Poslední prázdninový víkend jsme si zpestřili dvoudenním turnajem ve Frýdku-Místku. Byl to tak trochu divoký turnaj. Danek Římal točil pro českou televizi školičku a přijel až první den večer, takže do bojů nezasáhl.Patrik Indra zase odehrál jen první zápas a chvátal do Mikulova na sraz juniorské reprezentace. První den v improvizovaných sestavách, navíc i beze mě (vezl jsem Patrika do Mikulova) jsme všechny tři zápasy prohráli 1:2 (i to je úspěch)-postupně Trenčín (slovenská juniorská reprezentace), Beskydy A a polský Rybnik. Následující den již s Dankem jsme porazli v bojích o 5.-8. místo Nový Jičín 2:0 (20,12) a Beskydům A jsme oplatili porážku i s úroky 2:0 (15,14). Takže celkově 5. místo a nejlepší z Čechů (1. Nové Mesto n.V., 2 Trenčín, 3. Rybnik, 4. Svidník). Další týden kadeti jeli na turnaj do Brna a neztratili se. Prohráli se Zlínem a porazili Brno a České Budějovice. V mezidobí každodenní trénování (pondělí v Jihlavě, úterý až pátek ve Velmezu), zařizování dresů, vybavení, ubytování. Trénuje se s velkým elánem. O víkendu 19. a 20.září turnaj mužů v Třebíči (19.9.) a přátelsky s Jihlavou na jejím soustředění v Mutěnicích u Hodonína. V Třebíči samá vítězství a první místo (postupně 2:0 se Šlapanicemi, Havlíčkovým Brodem, Třebíčí, a Žabovřesky). V Mutěnicích s Jihlavou porážka 2:3 .Opět jsme nedotáhli slibné vedení 2:1 na sety a dobře rozehraný pátý set 14:12 do vítězného konce. Máme s Jihlavou smůlu, naopak soupeř, jak mu teče do bot oplývá nezměrnou bojovností, takže dvacítka diváků viděla výborný volejbal.
Poslední víkend před startem soutěží byl také bohatý. Pátek 25. a sobota 26.9. testovací turnaj juniorů v Hradci Králové a v neděli 27.9. turnaj mužů ve Znojmě. V Hradci jsme dosáhli zatím historického maxima. Patrik Indra vyhrál testování a jeho 350 cm ve výskoku je historický rekord i tohoto 15 letého testování. A potom v samotné hře jsme obsadili 2. místo za vítěznou ČZU Praha, což je také naše nejlepší umístění v historii všech turnajů (předtím nejlépe 5. místo). V neděli to byl turnaj ve Znojmě, kam jsme jeli se sestavou, která bude hrát II. NL. Ve skupině jsme porazili znojemské juniory a Střelice (náš soupeř v II.NL) vždy 2:0 a prohráli s Brnem B 0:2. Ve čtvrtfinále přišla potom porážka s Holubicemi (II.NL sk. C) 1:2. Ovšem spokojenost.
Sezóna 2015/16 může tedy začít. Kadeti hrají v sobotu a neděli (3.-4.10.) v Hradci Králové svůj první turnaj. Muži ve své druholigové premiéře zavítají na palubovku loňského vítěze ze Žďáru n.S. Žáci v neděli se utkají ve Velkém Meziříčí v tělocvičeni v ulici Školní v úvodním turnaji krajského přeboru. Ambice jsou velké, očekávání také. Nechceme zklamat a nechceme se zklamat. Naopak chceme potvrdit, že loňská sezóna nebyla náhoda.