Poslední kolo základní části nám nejprve v pátek přivedlo do naší tělocvičny vedoucí celek Black Volley Beskydy. Jelikož jim šlo o udržení 1.místa a tím pádem zajištění co nejlepší pozice pro play off, přijeli v nejlepší sestavě posílené ještě o nového nahrávače Tomáše Holého, který v minulosti hájil barvy extraligového Brna a který letos přišel z Nitry, mistrovského celku Slovenska. Ovšem sestava obsahovala i další bývalé extraligové hráče jako např. Kubalu, Jambora nebo Plichtu. My se ovšem nezalekli. První set jsme uhráli v koncovce,další set byl jasně pro soupeře. My se však nevzdali a vítězstvím 25:19 jsme urvali set třetí. Ani soupeř nám nenechal nic zadarmo a po vítězství v dalším set se rozhodovalo až v setu pátém. Zde jsme se do soupeře zakousli tak, že jsme mu nedali prach žádnou šanci. Vítězství bylo naše.V sobotu přijel známý rival, na kterého jsme nikdy neuměli zahrát. Také to tak vypadalo. Najednou nám nešlo nic a soupeř lehce získal vedení 2:0.

Poslední kolo základní části nám nejprve v pátek přivedlo do naší tělocvičny vedoucí celek Black Volley Beskydy. Jelikož jim šlo o udržení 1.místa a tím pádem zajištění co nejlepší pozice pro play off, přijeli v nejlepší sestavě posílené ještě o nového nahrávače Tomáše Holého, který v minulosti hájil barvy extraligového Brna a který letos přišel z Nitry, mistrovského celku Slovenska. Ovšem sestava obsahovala i další bývalé extraligové hráče jako např. Kubalu, Jambora nebo Plichtu. My se ovšem nezalekli. První set jsme uhráli v koncovce,další set byl jasně pro soupeře. My se však nevzdali a vítězstvím 25:19 jsme urvali set třetí. Ani soupeř nám nenechal nic zadarmo a po vítězství v dalším set se rozhodovalo až v setu pátém. Zde jsme se do soupeře zakousli tak, že jsme mu nedali prach žádnou šanci. Vítězství bylo naše.V sobotu přijel známý rival, na kterého jsme nikdy neuměli zahrát. Také to tak vypadalo. Najednou nám nešlo nic a soupeř lehce získal vedení 2:0. Nikdo nic nepodceňoval, ale nešlo to. Druhý set jsme dokonce prohráli 14:25. Sestava se měnila, na hřiště se dostali skoro všichni hráči a nic se nezlepšilo. Až v třetím setu se začalo díky naší bojovností měnit skóre v náš prospěch. Nakonec jsme ho vydřeli 25:22. K velkému výkonu se rozehrál hlavně Roman Jaša. Čtvrtý set byl v naší moci, ale nakonec jsme chybami ho zdramatizovali a soupeř vyrovnal na 23:23. Se štěstím jsme uhráli dva body a vyrovnali na 2:2. Do tiebreaku jsme vkročili rázně, strany jsme točili za stavu 8:5 pro nás. Potom však, zčásti chybami a zčásti výbornou hrou soupeř vyrovnal a v koncovce vedl 14:12. My stačili jen zkorigovat a to bylo z naší strany vše. Vítězství 15:13 a 3:2 slavila Tesla. Už popáté z šesti zápasů, co jsme se kdy s tímto brněnským celkem v mistrovských soutěžích utkali. Díky získanému bodu za porážku 2:3 jsme opět přeskočili Volleyteam ČZU Praha, který v pátek překvapivě jednoznačně vyhrál za 3 body na palubovce Nymburka (ten potom další den smetl EGE Č. Budějovice!!). Základní sestava se nakonec vykrystalizovala takto.Na nahrávce Honza Kasan, blokaři Filip Brychta a Jirka Huryta, na smeči Roman Jaša a Ondra Žaba a jako diagonální kapitán Honza Kučera. Na liberu se střídali Martin Novotný a Mára Slavík. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Romana Jašu, z kterého roste výrazný smečař a hlavně pro nás jistota na útoku. Svou roli našel Mára Slavík. Od nahrávače přes diagonálního přešel na libero a vede si tam více než dobře. Potěšitelné je, že stále bojujeme, dřeme a že nám stoupá forma. Tu budeme nyní potřebovat. Čeká nás boj o záchranu. Poslední 4 týdny: ČZU Praha, Tesla Brno, my a Volleyteam ČZU Praha si to rozdají každý s každým. Ze základní části (pro nás bohužel) se započítávají body a my již máme na ČZU a Teslu poměrně velkou ztrátu (10 a 9 bodů). Prakticky budeme bojovat s Volleyteamem ČZU Praha o to, kdo sestoupí přímo a kdo dostane šanci v baráži s vítězi II. lig. Ovšem hraje se ještě o 18 bodů a ztraceno není vůbec nic.