Druhou polovinu soutěže jsme začali na domácí půdě. Nejprve jsme v pátek přivítali nováčka z Hradce Králové. Vzhledem k tomu, že zasedal výbor ČVS, převzal roli trenéra Dan Kasan. Postavil osvědčenou sestavu s Víťou Šimkem na nahrávce, Jirkou Hurytou a Adamem Benáčkem na bloku, Honzu Kučeru na univerzálu a smečaře Štěpána Žabu a Romana Jašu. Libera byli Marek Slavík a Jirka Koukal. Stále máme zraněné Martina Pavlovského a Ríšu Stanislava. Naopak již se s námi rozcvičoval Dominik Žaba. Zápas byl od začátku v naší režii. Celý zápas až na začátek prvního setu jsme si udržovali bezpečný náskok a všechny koncovky jsme bez problému vyhráli. Druhý den bylo vše jinak.

Druhou polovinu soutěže jsme začali na domácí půdě. Nejprve jsme v pátek přivítali nováčka z Hradce Králové. Vzhledem k tomu, že zasedal výbor ČVS, převzal roli trenéra Dan Kasan. Postavil osvědčenou sestavu s Víťou Šimkem na nahrávce, Jirkou Hurytou a Adamem Benáčkem na bloku, Honzu Kučeru na univerzálu a smečaře Štěpána Žabu a Romana Jašu. Libera byli Marek Slavík a Jirka Koukal. Stále máme zraněné Martina Pavlovského a Ríšu Stanislava. Naopak již se s námi rozcvičoval Dominik Žaba. Zápas byl od začátku v naší režii. Celý zápas až na začátek prvního setu jsme si udržovali bezpečný náskok a všechny koncovky jsme bez problému vyhráli. Druhý den bylo vše jinak. Stejná sestava, stejná tělocvična, ovšem podstatně silnější soupeř. Liberce nepřijel s nejsilnější sestavou, ale také ne s nejslabší. Jistotu jim dával liberecký internacionál Vencovský a mladíci v čele s juniorskými reprezentanty Drahoňovským a Hendrichem se překonávali. Nás tento zápas nezastihl v optimální formě. Spíš v hlubokém útlumu. Nedokázali jsme se po celý zápas dostat do potřebného tempa. Naše hra postrádala přesnost, razantnost, agresivitu a ani tradiční bojovnost nebyla na výši a výsledkem bylo jasné vítězství béčka Dukly Liberec. Do hry se kromě základní sestavy dostali ještě Dominik a Ondřej Žabovi a Dominik Medek. V tabulce si držíme čtvrté místo za pražskými Lvi s kterými máme stejný počet bodů, ovšem máme méně vítězství. Liberec se také díky vítězství v Nymburce s kadetskou reprezentací dotáhl na nás na jeden bod. Mimochodem záloha Liberce zažila výborný prvoligový víkend. Všechny tři zápasy vyhrála 3:0 a ještě k tomu u soupeřů. Nyní bude mít 1. liga týdenní přestávku. V ní sehrají junioři svůj třetí turnaj. Budeme hrát v Brně v druhé výkonnostní skupině a za soupeře budeme mít postupně v sobotu Brno a Ostravu a v neděli Beskydy a Kojetín. V první lize sehrajeme do konce roku ještě 4 kola, další týden opět doma s B týmem Českých Budějovic a s Dobřichovicemi a rok zakončíme v Praze s MFF a B týmem Lvů.