Velké Meziříčí – Slavia Hradec Králové: 3:0 (28,18,18) a 2:3 (-24,20,-23,21,-12) (hráno v Hradci Králové)

Muži sehráli dvě důležité utkání proti loňskému účastníkovi 1. ligy Slavii Hradec Králové. Paradoxem bylo, že zrovna, když se měl hrát tento „zápas podzimu“, nebyla k disposici naše tělocvična za kostelem. Kadeti hrající extraligu turnaj od turnaje nevědí dopředu, kde se bude hrát. Nyní jsme byli jediným možným pořadatelem, takže se najednou sešly dvě akce. Náhradní tělocvična v ZŠ Školní byla obsazena. Takže jediné možné řešení bylo hrát někde jinde. Navrhli jsme Hradci,že všechny zápasy sehrajeme u nich. Souhlasili i když i pro ně to byl problém sehnat adekvátní halu. Nakonec vše klaplo a zápasy se odehrály. První set prvního zápasu jsme se rozkoukávali a i když jsme téměř celý set vedli, nakonec to bylo 24:24. V dramatické koncovce jsme nakonec vyválčili vítězství 30:28. V dalších setech jsme si již vedení pohlídali a tři body byly doma. Do druhého zápasu jsme vstoupili s malými změnami v sestavě. Hradec se zlepšil,my trochu znervózněli a i když jsme ve všech setech prakticky stále vedli, vyhráli jsme jen v těch sudých. Poslední pátý set jsme znovu začali dobře,ale nakonec pět za sebou vyhozených smečí do autu posadilo soupeře na koně a zápas dovedl do vítězství. Nutno říci, že zaslouženého. To co hradečtí předvedli v druhém zápase, obětavost, nasazení i nadšení si zasloužilo bodové ohodnocení. My ovšem také nehráli špatně, oba zápasy měly velice dobrou úroveň, ale přeci jsme udělali více chyb než hosté hrající vlastně doma. 4 získané body mají nakonec cenu zlata.První naše porážka přišla až ve 12. kole a je také poučná. Hrát se musí bez polevení v koncentraci a nasazení. To s takovým soupeřem, jakým byla Slavia nejde. Pochopitelně, že bychom raději hráli v domácí tělocvičně, ale na druhou stranu nikdo nenaříkal a nevymlouval se, že hrajeme naší vinou v cizím prostředí, na které nejsme zvyklí. V tom je naše síla. Jestli chceme myslet na vyšší soutěž,musíme takovéto situace vyhledávat a zvládat. Nakonec sestava: Šimek a Kuřec na nahrávce, blokaři Pospíchal, Huryta, smečaři Žaba D., Žaba O. a Kučera, diagonální Heřmánek, libero Novotný. Střídali a do hry zasáhli ještě Brychta a Žaba Š.

Další dvojzápas nás čeká v neděli 27.11. v Jablonci n.N.