Dohrávali jsme odložené zápasy se Zlínem. Byly to dobré zápasy. Já měl trochu obavy. Je přeci jen konec roku,před týdnem jsme sehráli dvě těžká utkání v 2. lize mužů, přes týden marodili Burák, Kasi a Víťa. Zlín přijel asi nejsilnější sestavě i s Jakubem Motyčkou (okusil již extraligu mužů a stabilně hraje 1.ligu mužů za Staré Město). Tak jsme to totiž chtěli, když jsme se s nimi dohodli na odložení pro nemoc jejich opor. Máme sebevědomí a chceme hrát co nejtěžší zápasy. Ne porážet kombinované sestavy s žáky.

Dohrávali jsme odložené zápasy se Zlínem. Byly to dobré zápasy. Já měl trochu obavy. Je přeci jen konec roku,před týdnem jsme sehráli dvě těžká utkání v 2. lize mužů, přes týden marodili Burák, Kasi a Víťa. Zlín přijel asi nejsilnější sestavě i s Jakubem Motyčkou (okusil již extraligu mužů a stabilně hraje 1.ligu mužů za Staré Město). Tak jsme to totiž chtěli, když jsme se s nimi dohodli na odložení pro nemoc jejich opor. Máme sebevědomí a chceme hrát co nejtěžší zápasy. Ne porážet kombinované sestavy s žáky. Nastoupili jsme v sestavě Fiki (Flip Kuřec) na nahrávce, smečaři Šampon (Patrik Indra) a Eda (Heřmánek), diagonálník Danek (Římal), blokaři Víťa (Jakubec) a Burák (Filip Brychta) a vše jistilo libero Kaci (Michal Kacafírek). Hned od začátku jsme se na soupeře vrhli a neponechali nic náhodě. Dobře jsme podávali, útočili i blokovali. Obrana byla precisně organizovaná Kacim, takže jsme uhráli i hodně "bodovek". Až jsem měl strach, že snadné vítězství v první setu nás ukolébá. Špatně napsané postavení hráčů do druhého setu nás ani uspat nemohlo. Vzali jsme to jako výzvu, jestli umíme improvizovat. Sice jsme to trochu "mastili" s postavením, taky jsme více kazili (což bych vytknul, protože, když musíme improvizovat,musíme se hlavně vyvarovat nevynucených chyb). Mazácky, už poněkolikáté , jsme však dohráli koncovku z 21:23 na 25:23. Třetí set již v obvyklém postavení hráčů jsme dohráli částečně i exhibičně. Druhý zápas byl jak přes kopírák. Udělali jsme jednu změnu v sestavě. Místo Fikiho nastoupil na nahrávce už uzdravený Kasi (Honza Kasan). První set jasný, v druhém nastal útlum a opět až dobrá koncovka rozhodla o vítězi. Třetí jsme začali katastrofálně 3 chybami za sebou, když soupeř nemusel na míč ani sáhnout. Navíc jsme museli měnit nahrávače, jelikož se jeho nahrávání nelíbilo rozhodčímu a několikrát už mu písknul nečisté odbití. Do sestavy se vrátil Fiki a set jsme dohráli celkem v pohodě. Vyhráli jsme tedy 2x 3:0 a prodloužili naši sérii na 8 vítězných zápasů v řadě a posledních 6 bez ztráty setu. Určitě se nám z toho nezatočí hlava. Máme 8 bodový náskok na druhé Beskydy, play off jisté, ale čeká nás nejtěžší víkend v této sezóně. 30. a 31. ledna zajíždíme do Ostravy a hrajeme doma s Brnem. Proto zůstáváme na zemi. Do play off chceme jít z co nejlepšího místa. Proto naší přípravu téměř vůbec nepřerušujeme. Nebo jen krátce na vánoční svátky a hned 27. prosince odjíždíme na soustředění do Mikulova. Pojedou s námi i někteří noví hráči, s kterými bychom chtěli počítat na příští kadetskou sezónu. Jede nás celkem 20 hráčů a 4 trenéři! Vracíme se den před Silvestrem a po Novém roce opět od 5.ledna trénujeme naplno. VELMEZ – Zlín 3:0 (19,23,13) 3:0 (18,23,18) TABULKA: 1. VELKÉ MEZIŘÍČÍ 12 10 2 34: 9 31 2. ŠSK Beskydy 12 7 5 27:22 23 3. VO Ostrava 12 8 4 28:19 22 4. Volejbal Brno 12 7 5 26:23 19 5. VSC Zlín 12 3 9 11:27 9 6. TJ Nový Jičín 12 1 11 8:34 4 Velké Meziříčí, 23.12.2015 Petr Juda