Volejbal, jak má být. Oba zápasy se hrály ve vysokém tempu. Oba zápasy jsme prohráli, ale za výkony se rozhodně stydět nemusíme.

Pátek 24.března Dobřichovice: plná tělocvična, bouřlivá atmosféra, sestavy s tím nejlepším, co obě družstva mají. Boj od začátku do konce. První set pro nás 25:21, potom domácí zpřesnili hru a nás odsoudili do role diváků, 11:25. další set již s naší strany lepší, odolávali jsme do poloviny, ale do koncovky nás dobřichovičtí nepustili. Poslední set a bitva o každý míč. Nakonec se smál soupeř. 21:25 a celkově z našeho pohledu 1:3. Přesto potlesk patřil oběma týmům. Jedinou kaňkou byli hodně nervózní a chybující rozhodčí. Do odvety nebylo nic ztraceného.

Záznam najdete zde.

Sobota 25.března Velké Meziříčí: opět plná tělocvična a konečně trochu důstojnější prostředí pro diváky, neboť nemuseli sedět na nízkých omlácených lavičkách, ale na židlích zapůjčených z Jupiter klubu. A sešlo se jich rekordně. Zápas pokračoval ve stejném tempu jako v Dobřichovicích. Rozhodčí nyní bezchybní. První set. Nestačilo vedení 24:21 a tři setboly. Nevzali jsme průměrné podání soupeře a první set vyhráli šťastně hráči Sokola. I v druhém setu byl soupeř o krok napřed a koncovku si pohlídal. Kdo by čekal, že třetí set již bude selanka, spletl by se. My se nedali. Dřeli jsme, bojovali o každý míč. Stále jsme vedli, ale pouze o jeden až dva body. Nakonec jsme o dva body set urvali pro sebe. Další set jak přes kopírák. Jen v koncovce jsme neměli štěstí a Dobřichovicím se podařilo odvrátit hrozbu pátého setu. I přes porážku potlesk diváků na otevřené scéně a stejně jako den předtím pro oba soupeře. Ohromná propagace volejbalu. Nadprůměrné výkony, plná divácká kulisa. Naše sestava: v pátek na nahrávce Honza Barák, v sobotu v životním výkonu Víťa Šimek. Na jednom bloku Adam Benáček, na druhém se střídali Jirka Huryta a Matyáš Pospíšil. Stabilní dvojice na smeči Ríša Stanislav a Roman Jaša hrála bez střídání. Univerzál Martin Pavlovský v průběhu druhého zápasu odstoupil pro bolesti zad a plně ho nahradil Patrik Juda. Libero stabilní Marek Slavík. Na lavičce ještě byli Martin Smetana (ten do zápasu na chvíli nastoupil), Honza Vanini, Jirka Jirásek Tanys Bantianidis a Martin Čumpl. Poslední zápas doma v této sezóně ukázal všem, na co jsme měli a jaké máme ambice do další sezóny.

Čeká nás ještě zápas o 3. místo buď v Brně nebo Liberci na Velký pátek. Hraje se pouze jeden zápas a jelikož oba celky skončily v základní části nad námi, mají výhodu domácího prostředí. Třetí místo by bylo výborným zakončením již beztak zatím naší neúspěšnější sezóny. Budeme se bít!!

Dobřichovice – VELMEZ 3:1 (-20,11,18,21)
VELMEZ – Dobřichovice 1:3 (-26,-17,24,-25)