Mám ohromný dluh. Neozval jsem se více jak dva měsíce. Jsem sice v jednom kole, ale to nesmí být omluva. Pokud se na web nepřispívá, umře. Tento web umírá a my ho musíme křísit. Zatím má klinickou smrt. Takže!  Co se stalo od posledního vstupu? Hodně moc a začnu po kategoriích. Obnovujeme žactvo, letos bychom mohli něco dokázat. Výborně nám vychází spolupráce s oběma třebíčskými kluby, z nichž je dominantní ZŠ Týnská a jejich trenér Jirka Kracl (Bany). Roman Jaša (98) již hraje za kadety, Petr Trybuček (99) , Jaromír Šťastný (99) a Petr Novák(2000) si jasně říkají o nominace o Český pohár.

Mám ohromný dluh. Neozval jsem se více jak dva měsíce. Jsem sice v jednom kole, ale to nesmí být omluva. Pokud se na web nepřispívá, umře. Tento web umírá a my ho musíme křísit. Zatím má klinickou smrt. Takže!  Co se stalo od posledního vstupu? Hodně moc a začnu po kategoriích. Obnovujeme žactvo, letos bychom mohli něco dokázat. Výborně nám vychází spolupráce s oběma třebíčskými kluby, z nichž je dominantní ZŠ Týnská a jejich trenér Jirka Kracl (Bany). Roman Jaša (98) již hraje za kadety, Petr Trybuček (99) , Jaromír Šťastný (99) a Petr Novák(2000) si jasně říkají o nominace o Český pohár. Další spolupráce jde z Havlíčkova Brodu: Pepa Firon (2000), Jirka Pešek (98). A vlastní: předně Eda Heřmánek (98). Reprezentant v kadetech, má již i premiéru za juniory (dokonce již loňskou). Dále nahrávač Filip Kuřec (98),  již stabilní nahrávač kadetů si do žáků podobně jako Eda jen odskakuje. Matouš Staněk (98) jako nováček začal hrát volejbal až v posledním "žákovském" věku. Další: Patrik Juda (99), Mára Pokorný (98)  a Sayed Sayed-El 98) sestavu doplňují a již dostávájí čím dál tím více příležitostí. Zatím jejich výsledky jsou nad očekávání: Vítězství na mezinárodním turnaji v Nitře, 9. místo v Českém poháru po prvním kole (bojujeme o dvanáctku, abychom mohli pokračovat dále), vedení v krajském přeboru zatím bez ztráty setu, druhé místo za Brnem na turnaji v Lípě u H.Brodu. Panuje tedy spokojenost. Navíc jsme vytvořili i družstvo mladších žáků, kteří své zápasové zkušennosti teprve získávají. Takže doufejme, že celý oddíl má díky žáků perspektivu. Dalším týmem jsou kadeti. Ti doznali oproti loňsku hlavní změnu v tom, že s věkovou kategorií skončili dva klíčoví hráči. Nahtrávač Mára Slavík a ústřední smečař Míra Bláha. Ten navíc odešel do Zlína, takže s ním nemůžeme počítat ani v juniorech. Přesto se ostatní chopili šance a výsledky nevypadají vůbec špatně. Po prvním turnaji postup mezi nejlepší pětku. V druhém turnaji sice až 4. místo a sestup do druhé pětky, ale s velkou nadějí na konečné superfinále, kam postoupí nejlepších 8 celků. Nyní je bude čekat turnaj ve Znojmě (30.11.-1.12.). Tým je organizován kolem  univerzála Danka Římala. Nahrává Filip Kuřec, smečuje Eda Heřmánek, Tomáš Vácha a Adam Košábek, blokuje Roman Jaša, Matouš Staněk, na liberu je Michal Kacafírek. Dále jsou ještě připraveni Patrik Indra, Patrik Pinter a Jirka Láznička. Žáci a kadeti slouží hlavně jako zásobárna hráčů a taková předvýchova pro juniorský tým. Ten je tou vlajkovou lodí (ke vší úctě k jiným kategoriím) našeho oddílu. Všichni schopní a perspektvní s juniory již také trénují. O ambicích, cílech a hlavně o hráčích napíši příště. Doufám, že hodně brzo.
Tak se nezlobte za opoždění a dávejte nám zase důvěru, čtěte náš web, náš facebook a choďte nás podporovat do haly za kostelem, když hrajeme. Díky.

Petr Juda, 8.11.2013