Poslední předprázdninové soustředění dopadlo na výsost výborně. Uskutečnilo se poslední červnový víkend v letním táboře v Křižanově. V pátek jsme tam byli sami, v sobotu přijelo asi 200 dětí z Brněnska. My jsme byli od nich odděleni a byli jsme relativně samostatní. Bydleli jsme v chatkách a měli k disposici i své ohniště. Zde byl každý večer oheň. Byl jsem zde spolu s Petrem Dostálem a ze sestavy juniorů a kadetů chyběl pouze Roman Jaša. Volejbal byl na programu jen okrajově a jen v rámci opakování techniky. Hlavní náplní bylo posilování, baseball a hlavně dvě „bojovky“. Hon na uprchlé vězně ještě nebylo to pravé, ale sobotní odpolední až podvečer vyplnila tradiční hra na indiánského náčelníka Montezumu a jeho španělského rivala Cortéze. Montezumou byl již podruhé vybrán Danek Římal, k sobě si vzal pomocníky Štěpána Žabu a Michala Kacafírka. Tedy možná největší rváče z družstva. A ani ti nedokázali přelstít organizovaný šik vojáků. Ovšem rvali se statečně a nic neprodali zadarmo.

Poslední předprázdninové soustředění dopadlo na výsost výborně. Uskutečnilo se poslední červnový víkend v letním táboře v Křižanově. V pátek jsme tam byli sami, v sobotu přijelo asi 200 dětí z Brněnska. My jsme byli od nich odděleni a byli jsme relativně samostatní. Bydleli jsme v chatkách a měli k disposici i své ohniště. Zde byl každý večer oheň. Byl jsem zde spolu s Petrem Dostálem a ze sestavy juniorů a kadetů chyběl pouze Roman Jaša. Volejbal byl na programu jen okrajově a jen v rámci opakování techniky. Hlavní náplní bylo posilování, baseball a hlavně dvě „bojovky“. Hon na uprchlé vězně ještě nebylo to pravé, ale sobotní odpolední až podvečer vyplnila tradiční hra na indiánského náčelníka Montezumu a jeho španělského rivala Cortéze. Montezumou byl již podruhé vybrán Danek Římal, k sobě si vzal pomocníky Štěpána Žabu a Michala Kacafírka. Tedy možná největší rváče z družstva. A ani ti nedokázali přelstít organizovaný šik vojáků. Ovšem rvali se statečně a nic neprodali zadarmo. Za poslední roky to byla naše nejlepší hra a nejlepší výkony všech aktérů. Zbytek dne jsme vyplnili u vody,kdy jsme natáčeli šoty, které budou součástí pozvánek na všechna naše domácí utkání jubilejní 15. extraligové sezóny. Neděle dopoledne byla již jen relaxací, natáčením u vody, balením a odjezdem. Večery byly vyplněny u ohně. Se vším všudy. Debaty, tréninkové deníky, špekáčky, pivo. Navíc všichni ti, co měli nebo dostali nějakou přezdívku, museli svá občanská jména napsaná na kůře z břízy spálit v ohni. Tím je od teď jejich první jméno přezdívka a potom až další jméno a příjmení. Tak budou i oslovováni při našich akkích, tak budou uváděni ve článcích na webu a facebooku. Pouze zápis o utkání ještě nedovoluje přezdívky užívat. Pro upřesnění je od nynějška Danek Římal pouze Říman, Michal Kacafírek Kaci, Eduard Heřmánek Eda, Luboš Pospíchal Luba, Matouš Staněk Kalio, Patrik Indra Kočička nebo Šampon (on říká že je Paťas), Patrik Pinter Gib, Patrik Juda Bruno, Marek Slavík Mára, Filip Kuřec Fiki, Filip Brychta Burák, Martin Pospíchal Mates, Adam Košábek Košprc a Štěpán Žaba Jackie. Nyní je měsíc volna. Absolutního!! My se znovu sejdeme na turnaj v Dřevěnici 2.-3.8. Zde platí cíl umístění do šestého místa, abychom vyhráli další míč. Potom jedeme již každodenně trénovat na kurtech na Světlé ve Velkém Meziříčí. Od 10. do 17. srpna bychom měli jet na soustředění. Místo není ještě určené, neboť do tradičního místa v Malšicích u Tábora jet nemůžeme,protože jarní bouře zničily podlahu tělocvičny. Alternativy jsou v jednání, ale není ještě nic jistého.
Jinak Petr Vašíček od 7. července pořádal již druhý ročník „svého“ volejbalového kempu, kluci se domluvili , že se sejdou na dvou turnajích, jedním z nich Vranovské léto na pláži Vranovské přehrady, takže určitě se nebudeme nudit ani v červenci.
Portorož, Slovinsko, 16.7.2014 Petr Juda