Nedaří se. Tak lze jednou větou charakterizovat zápasy a zatímní celkové vystoupení mužů v 1. lize. Bojujeme, snažíme se, ale soupeři nás přehrávají. Jednou je špatný příjem, podruhé nevalný útok, potřetí slabé podání, atd. Kdybychom věděli čím to je, tak samozřejmě budeme na změně pracovat. Např. v Praze na MFF jsme do druhého technického času hráli vyrovnaně, potom se udělali dva nedůsledné útoky, soupeř je vybral a následným útokem nám utekl. Tak to probíhalo první dva sety. V třetím setu již hráči MFF měli převahu od začátku. My již kladli jen malý odpor. Druhý zápas v Turnově byl zpočátku z naší strany rozehrán výborně. Byli jsme důslední, neudělali jsme žádnou hrubou chybu a první set jsme postupně dovedli do vítězství. Potom jakoby na nás padla deka. Najednou nešlo nic. Turnov možná trochu přidal proti prvnímu setu, ale ten zápas byl o naší hře. Přitom jsme vyloženě chyby nedělali, ale volejbal na této úrovni vyžaduje agresivitu, nasazení, odvahu, a to nám chybělo.

Nedaří se. Tak lze jednou větou charakterizovat zápasy a zatímní celkové vystoupení mužů v 1. lize. Bojujeme, snažíme se, ale soupeři nás přehrávají. Jednou je špatný příjem, podruhé nevalný útok, potřetí slabé podání, atd. Kdybychom věděli čím to je, tak samozřejmě budeme na změně pracovat. Např. v Praze na MFF jsme do druhého technického času hráli vyrovnaně, potom se udělali dva nedůsledné útoky, soupeř je vybral a následným útokem nám utekl. Tak to probíhalo první dva sety. V třetím setu již hráči MFF měli převahu od začátku. My již kladli jen malý odpor. Druhý zápas v Turnově byl zpočátku z naší strany rozehrán výborně. Byli jsme důslední, neudělali jsme žádnou hrubou chybu a první set jsme postupně dovedli do vítězství. Potom jakoby na nás padla deka. Najednou nešlo nic. Turnov možná trochu přidal proti prvnímu setu, ale ten zápas byl o naší hře. Přitom jsme vyloženě chyby nedělali, ale volejbal na této úrovni vyžaduje agresivitu, nasazení, odvahu, a to nám chybělo. Další zápasy doma se Starým Městem nebo Brnem a nakonec o posledním víkendu v Praze na ČZU a Nymburce , byly jak přes kopírák. Jeden set vždy vyhrajeme, neprohráváme 0:3. Ale to je málo. Strašně málo.Prohráváme v koncovkách (často) nebo od poloviny setů (méně často), bijeme se, snažíme se i při soupeřově setbolu korigovat výsledek a stále nic. Většinou prohráváme sami svými chybami. Málokdy nás soupeř utluče. Co v tom je? Nezkušenost? Nevyhranost? Špatné trénování? Malý tréninkový objem? Těžko říct. Že se někdy nějakému hráči nedaří, je pochopitelné. Že přestane fungovat týmový duch se stát také může. Slabý tým se rozpadne ,silný tým se z toho poučí a jede dál. My jsme silný tým. Aspoň doufám. Zatím žádná ponorková nemoc nehrozí, nehrozí ani to, že by někdo vzdával naše prvoligové snažení. Faktem je, že hrajeme pouze se svými odchovanci. Nedíváme se po posilách odjinud. Měli bychom? Sám nevím. 1.liga je výborná soutěž a myslím, že vrchol amatérského snažení. Extraliga je již profesionální. Do 2.ligy se nikomu nechce. Co tedy dělat? Vydržet to, nebo se dívat po posilách? Moc jich neseženeme. Je to mnoho otazníků, na které jasné odpovědi nejsou. Všichni věří v záchranu. Ta je stále v našich rukou. Propadli jsme se na dno tabulky a máme už ztrátu. Nevzdáváme to a nevzdáme to.
Béčko mužů zatím plní naše očekávání v krajském přeboru. Slouží pro mladé hráče, kteří nedostávají tolik příležitostí v 1. lize mužů nebo extralize juniorů. Hlavně však slouží pro kadety, aby zde v konkurenci silných dospělých týmů získávali mnohem intenzivněji zkušenosti, než jim nabízí oblastní soutěž. Také kvůli tomu, aby v extralize kadetů uspěli. Po první polovině tabulky jsme aktuálně na 3 místě a máme 10 vítězství a 4 porážky. Těch vítězství máme jedno více, než druhá Jihlava. Ovšem máme 5x za 3:2, což nám vzalo body. O to však nám nejde. I to třetí místo je překvapivě dobré. Ono je hlavně potřebné. Jestliže chceme rozehrát mladé hráče, musíme je také naučit vyhrávat. Porážkami se hrát nenaučí. Proto musíme namíchat tu správnou kombinaci mladých kadetů a dospělých hráčů. Sami mladí by to nezvládli a nebylo by to k ničemu. Proto je naše vystoupení úspěch.