V sobotu dne 13.3. vyjel tým Velkého Meziříčí s velmi bojovou náladou, posílen o „žolíka :D” z Meziříčské juniorky, na zápas s Okrouhlicí. Donny měl vše bedlivě vypočítané a nechtěl nic podcenit. Ráno jsme měli dokonce možnost jet 6ti auty, ale nakonec jsme se dohodli, že pojedeme jen 3mi. Dle jeho výpočtů jsme přijeli k tělocvičně přibližně o hodinu a půl dříve. Díky pozdnímu příchodu domácích jsme měli čas v klidu promrznout a probrat naši taktiku. Především Romanův nápad se skákacím panákem byl velmi zajímavý.

Do zápasu nastoupili tito hráči: na náhře – P. Dvořák, smeč – T. Villert, J. Homola, blok – S. Hybášek a O. Holík, univerzál – J. Plachetský libero- Jiří Kracl. Začali jsme velmi špatně, především díky špatnému přítahu. A když už jsme přitáhli, málokdy jsme složili míč na zem. Je sice pravda, že jsme měli velmi málo času na rozcvičení, ale po prvních dvou setech, které skončily 25:14 a 25:15 pro domácí, to vypadalo na slušný debakl. Největší zbraní, kterou soupeř disponoval, byl útok středem, kde si připisoval nejvíce bodů. Třetí set nastoupil na post univerzála zkušený mazák Víťa Trojan, který naši hru velmi oživil. Vyhecovali jsme se a třetí set vyhráli 25:23 ve velmi vyrovnané koncovce. Díky tomu soupeř značně znervózněl a nám se opět otevřela naděje výhry. Čtvrtý set jsme pokračovali v precizní hře a především hlídali útoky středem, což se ukázalo jako velmi dobrý tah, jelikož soupeř byl na kůlech docela slabý. Set jsme vyhráli v poměru 25:21. Pátý set byl boj o každý balón, ale v koncovce jsme utrhli 3 body, které stačily k prvnímu vydřenému vítězství 15:12.

Do druhého zápasu jsme nastoupili plni síly díky buchtám od paní Trojanové, které byly naprosto vynikající. Sestava na začátku prvního setu zůstala stejná jak na konci prvního zápasu. V prvním setu jsme opět zaváhali na příjmu a náhra nebyla přesná, což mělo za následek prohru 25:20. V druhém setu jsme vše zpřesnili a začali jsme určovat tempo hry. Díky několika bodům z podání od Petra Dvořáka a Víťi Trojana jsme si na začátku vytvořili velký bodový odstup. Náskok jsme si udrželi a vyhráli 25:14. Ve třetím setu se soupeř snažil a hra byla velmi vyrovnaná. Naštěstí jsme set vyhráli 25:23. Ve čtvrtém setu by se dalo říci, že soupeř už rezignoval a vpustil do hry mladého blokaře, který pro nás nebyl nikterak nebezpečný. Set jsme vyhráli 25:19.

Celková sestava: Dvořák Petr, Holík Ondřej, Homola Jiří, Hybášek Michal, Hybášek Roman, Hybášek Standa, Kracl Jiří, Plachetský Jiří, Trojan Vítězslav, Villert Tomáš