Dva hráči družstva juniorů volejbalové oddílu Spartaku Velké Meziříčí: Luboš Pospíchal (nar. 1995) a Daniel Římal (1996) byli nominováni do reprezentačního celku juniorů (U21), který se nyní připravuje na kvalifikaci o mistrovství světa. Kvalifikace se uskuteční ve dnech 8.-11. ledna 2015 v Dánsku a soupeři našich juniorů budou domácí Dánové a hlavní favorit kvalifikace družstvo Itálie. Hlavním trenérem družstva je Jindřich Licek, asistentem je Jan Muroň z Brna a manažerem družstva je manažer Volejbalu Brno Martin Gerža. Luboš Pospíchal hraje na postu blokaře a Danek Římal na postu diagonálního hráče. A vzhledem k tomu, že liberem týmu je další meziříčský odchovanec Mirek Bláha hájící nyní barvy Zlína, je to na tak malý klub určitě výrazný úspěch. Celá nominace je potom tato: nahrávači Licek (Brno) Truong (Zlín), smečaři : Galabov (Liberec), Motyčka (Zlín), Janků (Karlovarsko), O.

Dva hráči družstva juniorů volejbalové oddílu Spartaku Velké Meziříčí: Luboš Pospíchal (nar. 1995) a Daniel Římal (1996) byli nominováni do reprezentačního celku juniorů (U21), který se nyní připravuje na kvalifikaci o mistrovství světa. Kvalifikace se uskuteční ve dnech 8.-11. ledna 2015 v Dánsku a soupeři našich juniorů budou domácí Dánové a hlavní favorit kvalifikace družstvo Itálie. Hlavním trenérem družstva je Jindřich Licek, asistentem je Jan Muroň z Brna a manažerem družstva je manažer Volejbalu Brno Martin Gerža. Luboš Pospíchal hraje na postu blokaře a Danek Římal na postu diagonálního hráče. A vzhledem k tomu, že liberem týmu je další meziříčský odchovanec Mirek Bláha hájící nyní barvy Zlína, je to na tak malý klub určitě výrazný úspěch. Celá nominace je potom tato: nahrávači Licek (Brno) Truong (Zlín), smečaři : Galabov (Liberec), Motyčka (Zlín), Janků (Karlovarsko), O. Žaba (Brno-jeho bratr dvojče Štěpán, hraje za Velké Meziříčí), blokaři: Tibitanzl (České Budějovice), Pražák (Brno),Pospíchal (Velké Meziříčí) , diagonální hráči : Rychecký (Brno-odchovanec Jihlavy), Římal (Velké Meziříčí) a libero Bláha (Zlín-do léta roku 2013 Velké Meziříčí).

Všechny týmy jsou již ode dneška v Kodani. Naši letěli v 6:15 ráno z letiště Václava Havla z Prahy. Zítra 9.1.od 19:00 hod hrají s Itálií a v sobotu 10.1. od 17:00 s Dánskem. Vše lze sledovat on line na www.cev.lu odkaz : volleyball, world qualification U21 men.

Velké Meziříčí, 8.1.2015 Petr Juda