V sobotu 21.11. jsme zavítali na zápasy 13. a 14. kolo do Přibyslavi. Vyráželi jsme s jasným cílem: pokud chceme pomýšlet na lepší skupinu v druhé části soutěže, tak musíme dvakrát vyhrát. A to se nám letos ještě nepodařilo. V sestavě mimo jiné pro tento zápas chyběl Martin, který spolu s Romanem vypomáhal juniorům ve Zlíně. Proto jsme se nakonec rozhodli libero úplně vynechat a nechat si radši možnost střídání jednoho smečaře, to jsme využili již v prvním zápase..

Kvůli souběhu s krajskou jedničkou žen jsme první zápas začínali až v 11 hodin. Naše úvodní sestava: Peťa na nahrávce, Vilda s Víťou na smeči, Plachy na Účku a Standa s Ondrou na bloku. Vletěli jsme do zápasu neohroženě a první set jsme soupeře s přehledem přehráli 25:17, drobné zaváhání jsme si vybrali v druhém setu, který jsme prohráli 20:25. Od třetího setu ovšem náš stroj opět začal fungovat jak má, třetí set jsme vyhráli 25:21 a po dramatické koncovce čtvrtého setu s výsledkem 25:23 jsme vítězně ukončili první zápas 3:1 na sety.

Do druhého zápasu jsme vkročili v sestavě Peťa náhra, Vilda a Donald smeč, na účku Víťa a blok Standa s Ondrou. Obě mužstva předvedly pohledný volejbal. S mnoha dlouhými výměnami. I bez libera jsme měli silné pole, mnoho zdánlivě ztracených míču jsme vybojovali svoji vůli a to nakonec převážilo pomyslné misky vah na naší stranu. Za zmínku stojí konec čtvrtého setu, kdy za stavu 17:20 šel na podání Peťa a těžkým podáním na špatně přihrávající účko domácích otočil stav a tento set jsme vyhráli 25:21, tím pádem i celý zápas: 3:1(22,22,-23,21).

Předsevzetí jsme dokázali naplnit a odvezli si z Přibyslavi dvě velmi cenná vítězství. Pro Přibyslavský volejbal to byl černý den, protože i jejich ženy na domácí půdě dvakrát podlehly Třebíči.

Sestavy:

Domácí (Přibyslav) : Podhrázký P., Kerbr Z., Henzl P., Čermák Z., Stejskal P., Stejskal F., Holub A., Fikar P.

Hosté (VelMez) : Holík O., Homola J., Hybášek M., Hybášek S., Plachetský J., Trojan V., Vašíček P., Villert T.

Všechny příznivce velkomeziříčského volejbalu zveme příští týden (28.11.) do tělocvičny u kostela, kde přivítáme tým z Nového Veselí. Zároveň junioři svedou extraligovou bitvu s týmem z Ostravy.