Kadeti jeli na svůj třetí turnaj extraligy z celkových pěti. Po turnaji doma sestoupili do druhé pětky a měli nyní za úkol postoupit zpět. To splnili beze zbytku, navíc bez bodové ztráty a se ztrátou pouze jednoho setu. Sestava: Eda Heřmánek, Dominik Žaba , Roman Jaša, Filip Kuřec, Filip Brychta, Patrik Pintér a Petr Trybuček, navíc na lavičce byli připraveni a do hry i nastupovali: Tomáš Meluzin, Patrik Juda a Martin Pospíchal. Tak tato sestava porazila postupně Č.Budějovice, Beskydy a Nový Jičín vždy 3:0. Tím rozhodla o postupu mezi elitu. Čekalo nás ještě Brno. Jeden vyhraný set znamenal, že postupujeme z prvního místa. To však bylo málo. Brno je tradiční rival, navíc v případě porážky, by nás mohl někdo obviňovat z domluvy (Brno nakonec sestoupilo do C skupiny a bude mít problémy se vůbec dostat do play off). Hráli jsme organizovaně, Eda Heřmánek vše pečetil v koncovkách, ale největším překvapením byl výkon na nahrávce Filipa Kuřece a na smeči Dominika Žaby.

Kadeti jeli na svůj třetí turnaj extraligy z celkových pěti. Po turnaji doma sestoupili do druhé pětky a měli nyní za úkol postoupit zpět. To splnili beze zbytku, navíc bez bodové ztráty a se ztrátou pouze jednoho setu. Sestava: Eda Heřmánek, Dominik Žaba , Roman Jaša, Filip Kuřec, Filip Brychta, Patrik Pintér a Petr Trybuček, navíc na lavičce byli připraveni a do hry i nastupovali: Tomáš Meluzin, Patrik Juda a Martin Pospíchal. Tak tato sestava porazila postupně Č.Budějovice, Beskydy a Nový Jičín vždy 3:0. Tím rozhodla o postupu mezi elitu. Čekalo nás ještě Brno. Jeden vyhraný set znamenal, že postupujeme z prvního místa. To však bylo málo. Brno je tradiční rival, navíc v případě porážky, by nás mohl někdo obviňovat z domluvy (Brno nakonec sestoupilo do C skupiny a bude mít problémy se vůbec dostat do play off). Hráli jsme organizovaně, Eda Heřmánek vše pečetil v koncovkách, ale největším překvapením byl výkon na nahrávce Filipa Kuřece a na smeči Dominika Žaby. Oba hráli celé zápasy poprvé. Fiki (Kuřec) byl stále ve stínu Honzy Kasana. Ten nyní onemocněl, takže vše bylo na něm. Zhostil se toho na výtečnou. Výborně volil, zapojoval hodně i útok středem, takže soupeřovu obranu trhal na kusy. Dominik hrál také poprvé. Výborně přihrával , to jsme věděli, protože premiéry v II. lize mužů na postu libera si již odbyl. A nyní přidal i výbornou smeč. Ostatní bylitaké výborní, jinak bychom nedosáhli tak výborného výsledku. Eda Heřmánek vše jistil svým klidným a vyrovnaným výkonem, blokaři jak Patrik Pinter, tak i Filip Brychta jistě blokovali a navím přidali i díky Filipovi Kuřecovi i výborný útok. Roman Jaša je již jistota na příjmu i na síti. Libero Petr Trybuček si již také okusil reprezentační dres a zde dokazuje, že si ho zasloužil a zaslouží. Překvapili i všichni náhradníci. Všichni čekali na příležitost a všichni ji dostali. I když chtěli hrát více (pochopitelně) tak pochopili, že na výkonu těch, co hráli, mají také svůj podíl svým povzbuzováním a když nastoupili i jen na pár míčů, tak chybu neudělali.
Celkově jsme nyní na pátém místě, play off již nám zřejmě neunikne. Další turnaj bude až po Novém roce 16. a 17.ledna a my se utkáme s celky Ostravy, Prahy, Č. Budějovic a Příbrami.

Výsledky:
Spartak Velké Meziříčí – České Budějovice 3:0 (19,16,19)
Spartak Velké Meziříčí – ŠSK Beskydy 3:0 (20,23,26)
Spartak Velké Meziříčí – Nový Jičín 3:0 (13,21,18)
Spartak Velké Meziříčí – Volejbal Brno 3:1 (22,-18,18,20)

Velké Meziříčí, 1.12.2015 Petr Juda