Kadeti tvoří zbrusu nový tým. Z loňské základní sestavy zůstalo jen libero Petr Trybuček. Ostatní prožili svou premiéru. Proto zde nejde ani tak úplně o výsledek (i když jen z hlediska nesestupu z této soutěže) jako spíš o obraz převedené hry. Základní strategii známe a snažili jsme se ukázat, že i umíme. Ovšem napoprvé nejde ideálně nic. Sice jsme absolvovali v tomto složení několik přípravných zápasů, ale mistrák je mistrák. První turnaj extraligy kadetů se odehrál 22.-23.10 v Novém Jičíně. V prvním zápase s Novým Jičínem po šťastném vítězství v první setu, jsme se zklidnili natolik, že další sety byly již jednoznačné. Velké Meziříčí – Nový Jičín 3:0 (24,15,17). čekal nás papírový favorit skupiny, celek ŠSK Beskydy. Zde nám to nešlo. Výsledek nenechal na sebe dlouho čekat. Velké Meziříčí – ŠSK Beskydy 0:3 (-13,-22,-20). Další den jsme se nejprve utkali s pražským celkem z Proseku a i když byl zápas vyrovnaný, přeci jenom rozhodla naše nezkušenost, která plodila i zbytečné chyby.

Kadeti tvoří zbrusu nový tým. Z loňské základní sestavy zůstalo jen libero Petr Trybuček. Ostatní prožili svou premiéru. Proto zde nejde ani tak úplně o výsledek (i když jen z hlediska nesestupu z této soutěže) jako spíš o obraz převedené hry. Základní strategii známe a snažili jsme se ukázat, že i umíme. Ovšem napoprvé nejde ideálně nic. Sice jsme absolvovali v tomto složení několik přípravných zápasů, ale mistrák je mistrák. První turnaj extraligy kadetů se odehrál 22.-23.10 v Novém Jičíně. V prvním zápase s Novým Jičínem po šťastném vítězství v první setu, jsme se zklidnili natolik, že další sety byly již jednoznačné. Velké Meziříčí – Nový Jičín 3:0 (24,15,17). čekal nás papírový favorit skupiny, celek ŠSK Beskydy. Zde nám to nešlo. Výsledek nenechal na sebe dlouho čekat. Velké Meziříčí – ŠSK Beskydy 0:3 (-13,-22,-20). Další den jsme se nejprve utkali s pražským celkem z Proseku a i když byl zápas vyrovnaný, přeci jenom rozhodla naše nezkušenost, která plodila i zbytečné chyby. Prosek – Velké Meziříčí 3:0 (22,17,22). Prosek nakonec rozhodl v zápase s Beskydami o svém vítězství ve skupině a postupu mezi nejlepší pětku. Nás čekal poslední zápas s nováčkem ze Svitav. Byl to nervák se šťastným koncem pro nás. Přeci jenom čtyři zápasy během dvou dnů byly pro nás tvrdým oříškem. Nakonec jsme vyhráli a spolu se soupeřem se dostali do skupiny o 11.-15. místo. Svitavy – Velké Meziříčí 1:3 (23,-19,-23,-26).

Nyní nás čeká odveta za první turnaj. V něm se kvalifikovali do třetí skupiny o 11.-15.místo a naším cílem je dostat se zpět do elitní desítky. K tomu by měl pomoci turnaj pořádaný u nás doma v tělocvičně za kostelem. Dokonce i muži ustoupili požadavkům kadetům a svůj klíčový zápas o vedení v II. národní lize sehrají na půdě soupeře v Hradci Králové. Kadeti se utkají v sobotu 12. listopadu v 10:00 se Svitavami,potom od 16. hod s Ústím n.L. V neděli pak v 11 hod s Ostrovem nad Ohří (kadetský tým Karlovarska) a turnaj uzavře zápasem s Opavou od 17:00 hod.

Velké Meziříčí, 10.11.2016 Petr Juda