Junioři začali svou přípravu na sezónu 2010/11 jako obvykle koncem července. A jako obvykle absolvovali po tradičním turnaji v Dřevěnici, kde se rozloučili se Zdeňkem Málkem (odešel do extraligového družstva mužů Příbrami) a Ivanem Vránou (ten se vrátil zatím domů do Hrušovan a studuje v Brně vysokou školu). I když se nepodařilo obhájit loňské prvenství, je druhé místo samozřejmě také velkým úspěchem. Po Dřevěnici jsme odjeli na soustředění do jihočeských Malšic, které kdysi pro nás domluvil náš bývalý trenér Zdeněk Pekař a který tam také nakonec bydlí. Zde s námi absolvovali již i noví hráči: Mirek Bláha a Lukáš Lízal.

Junioři začali svou přípravu na sezónu 2010/11 jako obvykle koncem července. A jako obvykle absolvovali po tradičním turnaji v Dřevěnici, kde se rozloučili se Zdeňkem Málkem (odešel do extraligového družstva mužů Příbrami) a Ivanem Vránou (ten se vrátil zatím domů do Hrušovan a studuje v Brně vysokou školu). I když se nepodařilo obhájit loňské prvenství, je druhé místo samozřejmě také velkým úspěchem. Po Dřevěnici jsme odjeli na soustředění do jihočeských Malšic, které kdysi pro nás domluvil náš bývalý trenér Zdeněk Pekař a který tam také nakonec bydlí. Zde s námi absolvovali již i noví hráči: Mirek Bláha a Lukáš Lízal. Oba přišli z Jihlavy od trenérů Hoffmana a Kubáta ze ŠSK Demlova. Soustředění vyšlo jako vždy, možná je rok od roku lepší. Potom nás čekala příprava na venkovních kurtech ve Velmezu a poslední týden v srpnu jsme byli pozváni (mnou) na mezinárodní turnaj do Trhových Svin. Zde startovaly kadetské reprezentace České republiky a Belgie a kromě nás ještě juniorský celek Jihostroje České Budějovice. Skončili jsme sice na posledním, čtvrtém místě, ale porazili jsme v základní skupině  Belgii 3:2 a Jihostroj 3:1 a prohráli s Českou reprezentací 0:3. V semifinále jsme potom 2:3 podlehli Belgii a v zápase o třetí místo jsme prohráli s Českými Budějovice 1:3. Začátkem září jsme přešli do tělocvičny a příprava byla nasměrována k prvními mistrovskému zápasu 25.9. Ještě jsme se zúčastnili testovacího turnaje v Hradci Králové. Ten pro nás nedopadl dobře. Až 28. místo pro našeho nejlépe testujícího hráče Matěje Uchytila a v samotné turnaji až 9. místo. Ale velkou vědu jsme z toho nedělali. Tréninky probíhají každý den. Pondělí, úterý, čtvrtek ráno pro studenty sportovního gymnázia v Jihlavě, dále pondělí odpoledne patří kondiční přípravě venku, úterý až pátek se scházíme v tělocvičně za kostelem ve Velkém Meziříčí. Navíc všichni absolvují posilovnu 3x týdně. V období přípravy to bylo 4x týdně, kdy nám vyšla vstříc Střední hotelová škola a poskytla nám svou posilovnu. V kádru družstva jsou tito hráči: nahrávači: Standa Kliment, Ondřej Minář, blokaři: Lukáš Lízal, Tomáš Krejska, Vojta Vyletěl, útočníci: Jan Kučera, Jiří Kameník, Matěl Uchytil, Petr Dvořák, Mirek Bláha, Jakub Kašpar a libera Lukáš Duben a Petr Augusta. Začátkem října přišel do družstva ještě Marek Zmrhal, dvoumetrový smečař, který sice volejbal nikdy ještě nehrál závodně (věnoval se hokeji v jihlavské Dukle), ale do družstva ihned zapadl a dělá velké pokroky. Zároveň většina hráčů (vlastně všichni kromě čtveřice: Kučera, Kliment, Kameník, Dvořák) jsou věkem ještě kadeti a startují v krajském přeboru kadetů.

Extraliga juniorů je již rozehrána. Ta se hraje do vánoc jednou za 2 týdny, aby kadetská reprezentace mohla ve volných víkendech hrát II. NL mužů a oddíly juniorské extraligy to nijak neoslabovalo. My jsme do ní vstoupili dobře. V prvním kole jsme vyhráli s DHL  3:2 a 3:1. Další kolo jsme přivítali jednoho z favoritů, družstvo Zlína. V prvním zápase jsme se až překonávali a odměnou bylo vítězství 3:0, potom nám došly síly a výsledkem byla porážka 0:3. V dalším kole jsme jeli poprvé ven a na půdě Dansportu Praha jsme vyhráli oba zápasy 3:0. Takže nám zatím patří druhá příčka za prvním Zlínem a to je zatím výborné. Vždyť po odchodu Zdeňka Málka jsme přeci jenom trochu oslabeni. Taková osobnost se těžko nahrazuje a chce to čas. Nyní máme před sebou v sobotu 13.11. družstvo Hradce Králové.

Začátky jsou v 10 a ve 14 hod a všichni jste zváni.

Velké Meziříčí, 7.11.2010

Petr Juda