V sobotu 23. 1. 2010 nás čekal soupeř, se kterým jsme zatím sehráli 4 dobré zápasy – Přibyslav a tak jsme vyjížděli dobře naladěni v domnění, že i tyto zápasy budou dobré. Nebyly. Nedařilo se nám v útoku z hlavního kůlu a udělali jsme příliš mnoho nevynucených chyb, což bylo rozhodující.

Do prvního zápasu jsme nastoupili vlažně, často chybovali a první sadu proháli 17:25. Druhý set byl vyrovnanější, začalo se nám dařit na útoku a na servisu, ale nestačilo to – 21:25. Ve třetím setu jsme se konečně probrali a začali hrát naši hru. Tlačili jsme servisem, Prcek využíval všechny útočníky a tak soupeř nestíhal postavit kompaktní obranu. Přesto nám těsně utekla koncovka 24:26. Velké Meziříčí – Přibyslav 0:3(17,21,24)

Druhý zápas byl opakem prvního. Alespoň co se týče bodové hranice, které jsme dosáhli. Začali jsme a po prvním setu jsem si myslel, že zápas bude vyrovnaný(22:25), ale náš výkon měl sestupnou tendenci. Druhý set vyhrála opět Přibyslav 25:20. Třetí set podtrhl naše trápení a nejvíce zde vyniklo, proč jsme oba zápasy prohráli. Velké množství nevynucených chyb, malá úspěšnost na útoku a také série, kdy jsme nebyli schopni otočit. Přeměnit vedení 7:1 ve ztrátu sady s „patnáctkou“ na počítadle to jen potvrzuje. Velké Meziříčí – Přibyslav 0:3(22,20,15)