Mužům sezóna již skončila. Ovšem volejbal ve Velkém Meziříčí jsou také junioři, kadeti a žáci. O tomto víkendu mají svůj svátek žáci. Tvoříme nový tým. Letos to bylo o hodně těžší jak v předchozích letech. V první řadě se měnila filozofie přípravy. Žákovský tým má v první řadě nacházet talenty a vychovávat je pro další generace , tedy do družstva kadetů a juniorů, popřípadě mužů (ti jsou však již hodně daleko).  Trenér má být především ten správný motivátor. Tedy hráče do volejbalu doslova zbláznit. Potom se již i složité individuální činnosti učí mnohem lépe.

Mužům sezóna již skončila. Ovšem volejbal ve Velkém Meziříčí jsou také junioři, kadeti a žáci. O tomto víkendu mají svůj svátek žáci. Tvoříme nový tým. Letos to bylo o hodně těžší jak v předchozích letech. V první řadě se měnila filozofie přípravy. Žákovský tým má v první řadě nacházet talenty a vychovávat je pro další generace , tedy do družstva kadetů a juniorů, popřípadě mužů (ti jsou však již hodně daleko).  Trenér má být především ten správný motivátor. Tedy hráče do volejbalu doslova zbláznit. Potom se již i složité individuální činnosti učí mnohem lépe. Výsledky nejsou důležité pro celkový vývoj hráčů, ale jsou důležité pro udržení motivace. I když jediná možná motivace přichází vždy zevnitř. Hráč musí sám od sebe chtít. Vše, co jde zvenku je jsou jen odbržďovací mechanismy. Nový hlavní trenér Michal Janák spolu s  Ondrou a Štěpánem Žabovými takovými motivátory jsou. Současný žákovský tým se rekrutuje především z hráčů z Velkého Meziříčí. Samozřejmě, že všechna předešlá spolupráce s jinými oddíly především se základní školou v Týnské ulici v Třebíči v čele s paní učitelkou Jarkou Hedbávnou znamenitě funguje. Však hráči ze zmíněné základní školy tvoří osu A družstva vévodícího tabulce krajského přeboru. Ve Velkém Meziříčí jsou nyní převážně hráči mladší žákovské kategorie. A právě nyní poprvé v naší historii pořádáme turnaj Českého poháru žáků. My jsme se nadšením (ne úplně zatím uměním) probojovali mezi nejlepších 24 družstev z celé republiky. Pohár je rozdělen do 3 výkonnostních osmiček, my jsme v té třetí. Tedy bojujeme o 17.-24. místo. I to je pro nás, když budujeme tým od základů, poměrně slušný výsledek. Každopádně už jen kvůli tomu, že se dá odhadnout, kdo v budoucnu výkonem poroste a bude pokračovat ve vyšších kategoriích.

 

Turnaj třetí osmičky Českého poháru žáků začíná v sobotu v 10 hodin v tělocvičnách ZŠ Sokolovská na Bezděkově a ZŠ Komenského za kostelem na náměstí. V neděli potom od 9 hodin pokračuje. Naše družstvo všechna utkání odehraje v tělocvičně na náměstí za kostelem.

 

ROZPIS ČESKÉHO POHÁRU ŽÁKŮ 3. OSMIČKA 16.-17.2.2019 VELKÉ MEZIŘÍČÍ

 

TĚLOCVIČNA KOSTELNÍ                                             TĚLOCVIČNA BEZDĚKOV

 

SOBOTA 16.2.2019

 

10:00    VELMEZ – ORION                                         10:00     DANSPORT – SVITAVY

 

11:00     ZLÍN-LVI                                                           11:00     OLOMOUC-AERO

 

12:00     VELMEZ-ZLÍN                                                 12:00     ORION – AERO

 

13:00     LVI – DANSPORT                                            13:00     SVITAVY-OLOMOUC

 

15:00     DANSPORT – VELMEZ                                 15:00     AERO – SVITAVY

 

16:00     OLOMOUC – LVI                                           16:00     ZLÍN – ORION

 

17:00     VELMEZ-OLOMOUC                                    17:00     ORION – SVITAVY

 

18:00     LVI – AERO                                                      18:00     ZLÍN – DANSPORT

 

 

 

NEDĚLE 17.2.2019

 

9:00       AERO – VELMEZ                                           9:00       DANSPORT – ORION

 

10:00     SVITAVY – LVI                                                10:00     OLOMOUC – ZLÍN

 

11:00     VELMEZ – SVITAVY                                      11:00     DANSPORT – OLOMOUC

 

12:00     ORION – LVI                                                   12:00     ZLÍN – AERO

 

13:00     OLOMOUC – ORION                                    13:00     AERO – DANSPORT

 

14:00     LVI – VELMEZ                                                14:00     SVITAVY – ZLÍN

 

 

 

Velké Meziříčí, 15.2.2019 , Petr Juda