Náš cíl splněn. Postoupili jsme mezi 24. nejlepších týmů z celé republiky. V Novém roce nás čekají další tři náročné a herně vyrovnané turnaje. To je porce a kvalita, kterou si naše tvrdá dřina zasluhuje.
V sobotu 3.12. Opět v Novém Jičíně nás prověřil v prvním zápase oddíl VS Ostrava. Po rozvážném výkonu s tvrdým útokem jsme vyhráli 2:0. Druhý zápas s dalším ostravským týmem Blue Volley. Soupeř daleko těžší, udělal malý počet chyb a využil svou výškovou převahu. Ostrava nás tak porazila 2:0. Do třetice Green Volley Beskydy, tým, který nám nikdy ve vzájemných zápasech zatím moc nedovolil. Tentokrát tomu bylo jinak, soupeř dělal dost chyb na podání. My ale bohužel také a bohužel nejen na podání. Green Volley byl konečně k poražení, my jsme toho nevyužili a prohráli jsme 0:2.
Před námi byl důležitý zápas, abychom měli splněný cíl hrát v každém z prvních tří turnajů aspoň čtvrtfinále. Čekal nás poslední zápas ve skupině proti Kojetínu. Soupeř hrál skvěle v poli. Nám to hodně lítalo na první přes od soupeře, ale útočili jsme skvěle, oni však skvěle vybírali. Trpělivost nám pomohla, dlouhé výměny zakončil útok nebo jasná ulívka na soupeřovu stranu.
I díky tomu jsme Kojetín pokořili 2:0.
Čtvrtfinále proti druhému soupeři ze skupiny, Blue Volley Ostrava. Prohráli jsme 2:0. Ale zápas to byl jiný. V prvním setu jsme museli zjistit, že to opravdu jde. Ve druhém setu to šlo. Škodili jsme podáním, soupeř si to nepřesně nahrával. Zkrátka to šlo, až do stavu 18:18. Potom jsme nezaútočili. Bohužel jsme neurvali ani set. Ostrava nás porazila 2:0. Neděle tak opět ve znamení boje o 5. až 8. místo.

Neděle nám nového soupeře nenadělila. První zápas, který rozhoduje, zda budete hrát o 5. nebo o 7. místo, nás čekal Green Volley Beskydy z Frýdku Místku. Postupně jsme se rozehrávali, ale vždy do toho vletěla nějaká série na podání soupeře. Bohužel u nás taková série nepřišla, spíš naopak. Prohráli jsme 2:0. Zápas o 7. místo proti VK Ostrava. Zkusil jsem svůj tým, jak zvládnou hrát v improvizované sestavě. Chtěl jsem dát dost porce všem a některým zkušenějším dát roli lídra a pomocníka. Nešlo to, soupeř nás tlačil, a my jsme vykrváceli. První set jsme prohráli. Druhý set jsme zvítězili, improvizovaná sestava však to už nebyla. Tiebreak hraný do 15 bodů byl vyrovnaný. Soupeře jsme na konci donutili ke třem chybám na útoku, což znamenalo vítězství 2:1. Sedmé místo na třetím turnaji nám zajistilo celkové sedmé místo po základní části.
Možná to tak nevypadá, ale pro mě a doufám, že i pro mé hráče to moc znamená. Naše touha porážet zdánlivě neporazitelné týmy bude větší a zpečetěná tvrdou prací.
Děkuji všem hráčům, jste pro mě neustálým obohacováním. Děkuji Petru Veselému. Petr je tatínek svěřence/volejbalový zapálenec/trenér. Byl jsi skvělým parťákem. Děkuji všem rodičům za důvěru a podporu.