Vítězství po bitvě a dobrém výkonu. Tak by se daly stručně charakterizovat zápasy se Střelicemi. Měli jsme jim co oplácet. V první části na domácí půdě nás v prvním zápase vyučili a připravili nám porážku 0:3. My celý týden trénovali strategii zaměřenou na tvrdý útok. To byl také úkol pro všechny hráče. Začali jsme nemastně neslaně, ovšem soupeř hrál ještě hůř a výsledkem bylo snadné vítězství v prvním setu. Potom se karta pochopitelně obrátila. Stále nechápeme, že pokud soupeři nevnutíme náš styl hry a nedostaneme ho pod tlak, že to udělá on. Střeličtí nekazili, najednou byli razantnější a nás ovládl strach nezkazit. Výsledkem byla jasná porážka v druhém setu. Potom však naštěstí nastal zlom. Najednou jsme do všeho šli naplno, podání, bloky, pole a hlavně útok nás poslal k vítězství v prvním zápase. Po více jak hodinové přestávce začal druhý zápas. A tentokrát to od začátku byla bitva. My nehráli špatně, ale soupeř nás přehrával.

Vítězství po bitvě a dobrém výkonu. Tak by se daly stručně charakterizovat zápasy se Střelicemi. Měli jsme jim co oplácet. V první části na domácí půdě nás v prvním zápase vyučili a připravili nám porážku 0:3. My celý týden trénovali strategii zaměřenou na tvrdý útok. To byl také úkol pro všechny hráče. Začali jsme nemastně neslaně, ovšem soupeř hrál ještě hůř a výsledkem bylo snadné vítězství v prvním setu. Potom se karta pochopitelně obrátila. Stále nechápeme, že pokud soupeři nevnutíme náš styl hry a nedostaneme ho pod tlak, že to udělá on. Střeličtí nekazili, najednou byli razantnější a nás ovládl strach nezkazit. Výsledkem byla jasná porážka v druhém setu. Potom však naštěstí nastal zlom. Najednou jsme do všeho šli naplno, podání, bloky, pole a hlavně útok nás poslal k vítězství v prvním zápase. Po více jak hodinové přestávce začal druhý zápas. A tentokrát to od začátku byla bitva. My nehráli špatně, ale soupeř nás přehrával. Dělal méně chyb.My pokračovali v naší strategii,ale nedařilo se. Tak se pomalu stav dostal až do setbolu 24:18 pro Střelice. My to však nevzdali. Na podání se dostal Jirka Huryta, dal dvě esa, zbytek jsme pochytali a následné útoky jsme proměnili v body. Tak to bylo až do stavu 24:24. Potom zkažený servis, ale následné otočení a již cesta k vítězství v setu 27:25. Druhý set byl zcela v naší režii, třetí ukázal, že Střelice nejsou týmem, který se jednoduše vzdá. Ve čtvrtém, posledním, setu jsme již nikoho nenechali na pochybách, kde zůstane všech 6 bodů. Těmito vítězstvími jsme poskočili na druhé místo, neboť Šlapanice jednou prohráli ve Dvoře Králové. Právě Šlapanice budou náš soupeř v přímém souboji o druhé místo v sobotu 6.2. v naší tělocvičně za kostelem.

Spartak Velké Meziříčí – Sokol Střelice 3:1 (15,-17,13,16)
3:1 (25,22,-22,15)
Sestava: Kuřec, Kučera, Hladík, Žaba Š., Heřmánek, Krejska,libero Kacafírek. Střídali: Žaba O., Římal, Huryta, Pešta, Slavík.