V pondělí 8.8. naši nejmladší začali přípravu na novou sezonu, na nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu Zdraví. První týden byl ve znamení příměstských dnů. Vždy jsme se sešli v 9 hodin ráno na kurtech, kdy proběhl dopolední trénink, společný oběd na areálu a odpolední trénink. Takto tři dny po sobě.

Popravním týdnu přípravy jsme hostili v neděli 14.8. žákovský turnaj v rámci slavnostního otevření Areálu zdraví. Turnaj byl první herní zkušeností po delší pauze. Zpětně ho hodnotím kladně, jelikož i předposlední ,čtvrté místo dalo klukům chuť a elán do další práce.

  1. Choceň, 2. Letovice, 3. Havlíčkův Brod, 4. Velmez, 5. Kojetín


Vyvrcholení přišlo třetí týden v podobě soustředění v Chocni. V neděli 21.8. mi rodiče kluky dovezli do Chocně, odkud pocházím a kde jsem se naučil volejbal milovat. Trénování jsme povýšili o prostředí místní tělocvičny, která je určená čistě pro volejbal. Obtížnost trénování se stupňovala, dokonce jsme úplně nového člena týmu naučili pohyb po hřišti s pravidly. Vyvrcholením byl přátelský zápas proti domácím, ve kterém jsme neztratili ani set. Ve čtvrtek 25.8. v Meziříčí na Vlakovém nádraží, kam jsme s kulkami přijeli, jsem si oddechl, jak vše dobře dopadlo a nikomu se nic nestalo.

Druhý týden přípravy začal v úterý 16.8. opět na kurtech. Tři dny po sobě jsme pracovali na individuálních činnostech. Horko pro nás nebylo překážkou, dokonce jsme se vypravili v rámci regenerace na naše koupaliště. Přes různé nemoce až po tábory, nebo dovolené s rodiči, nás i tak bylo vždy minimálně 14, což beru taky jako úspěch.


Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za spolupráci a důvěru, kterou ve mně máte. Kluky chci pochválit za vzornou representaci Velkomeziříčského volejbalu a slušné vystupování.

Štěpán Žaba – Volejbalový trenér U16