Časně ráno při cestě do Hradce Králové panovala dobrá nálada a pohoda. Každý z hráčů věděl, že sem nejedeme prohrávat. Chtěli jsme se umístit co nejlépe ve čtyřech osmičkách a na případné vypadnutí z turnaje jsme ani nepomýšleli.

Časně ráno při cestě do Hradce Králové panovala dobrá nálada a pohoda. Každý z hráčů věděl, že sem nejedeme prohrávat. Chtěli jsme se umístit co nejlépe ve čtyřech osmičkách a na případné vypadnutí z turnaje jsme ani nepomýšleli.

Po příjezdu jsme dostali šatnu společně s Brnem a Znojmem. V šatně nám hlavní coach (Petr Vašíček) rozdal dresy, pronesl taktiku hry, sestavu a šlo se na náš první zápas tohoto turnaje. Náš soupeř pro první zápas byl ČZU Praha B. Na tento kádr jsme si věřili, byli nahecovaní a chtěli vyhrát, avšak první set tomu nenasvědčoval a v koncovce byl šťastnější soupeř. V pauze jsme si řekli, že v následujícím setu nesmíme kazit tolik servisů a hrát s větší koncentrací a precizností. Tak se také stalo. Druhý set jsme zvrátili v náš prospěch a po vítězství v tie-breaku jsme se radovali z výhry 2:1.

Zhruba o hodinu později nás čekal další zápas, tentokrát proti Brnu, které v tomto duelu bylo v roli jasného favorita. V tomto zápase jsme chtěli předvést, co umíme a podle toho také vypadal první set, který byl vyrovnaný a napínavý. I přesto nás Brno udolalo. Ve druhém setu se nám nedařilo skoro nic. Příjem nebyl špatný, ale potíž byla v nahrávce a útoku. Nedokázali jsme přesně nahrát a složit balon na zem. Ke konci setu jsem musel sám odejít střídat a zamyslet se nad naší hrou. Díky naší špatné hře jsme prohráli 2:0.

Po dobrém obědě jsme čekali 2 hodiny na náš poslední zápas ve skupině proti Sokolu Nechanice. V tomto zápasu jsme jasně řídili celou hru a nenechali ohrozit celý průběh zápasu. TJ Spartak Velké Meziříčí (Vysočina) vs. Sokol Nechanice 2:0.

Po zápase se SN nás čekal dlouhý čtyřhodinový prostoj, ve kterém se dohrály všechny zápasy ve skupinách. Ve skupině jsme skončili na druhém místě a to znamenalo, že se utkáme o první až druhou osmičku s vítězem skupiny H, tedy s Českou Lípou.

V tomto utkání jsme podali maximální výkon a hráli výborně a s nasazením, i přesto jsme podlehli 2:0. Konečné umístění nás velmi potěšilo a druhá osmička je milé překvapení.

Další tým z Vysočiny: TJ OA Třebíč se bohužel s turnajem rozloučila.

Sestava: Heřmánek Eduard, Kohout Martin, Košábek Adam, Kubát Jakub, Římal Daniel, Saturka David, Skoumal Michael, Slavík Marek a kapitán týmu Miroslav Bláha.