Volejbalová sezóna 2022/23 již klepe na dveře. Hned v sobotu 17.9. se představí doma muži v úvodním kole Českého poháru. V 10 hodin přivítáme druholigový celek z Chocně a v 17 hodin prvoligové EGE České Budějovice. Hraje se turnajově každý s každým a do druhého kola postoupí pouze vítěz. V něm narazí již na někoho z extraligy. Nám se podařilo přes první kolo postoupit pouze jednou, v roce 2019 jsme uspěli na palubovce Kojetína a potom doma jsme přivítali družstvo dnešních LVŮ Praha. Stejnou šanci máme i letos. Poprvé hrajeme úvodní turnaj doma a chceme domácího prostředí využít. Oproti loňskému soutěžnímu období dostálo naše družstvo několika změn. Tou nejcitelnější jsou odchody nahrávače Tomáše Kopeckého na hostování do extraligového Ústí n.L. a přestup univerzála Martina Pavlovského do Zlína, hrajícího rovněž nejvyšší soutěž. Na druhé straně zaznamenáváme také příchody. V první řadě přichází z Polné Honza Barák. U nás již působil v žákovském a dorosteneckém věku, mistr republiky za Kladno. Další jeho „štací“ byl Zlín, Žďár n.S a naposledy Polná. Z Třebíče přišel Pavel Brüstl. S juniorským věkem se definitivně rozloučil Dominik Medek (nyní bohužel zraněný), Matyáš Pospíšil a Jirka Jirásek. Z řad juniorů U22 budou sbírat zkušenosti Martin Smetana, Honza Vanini a Tanys Bantianidis.1 liga začíná v pátek 30.9. přivítáme doma družstvo MFF Praha. Pátky bude hrát doma vždy v 19:30 a soboty nově v 11 hodin. Příprava proběhla podle osvědčeného modelu. Turnaje v Dřevěnici, Kojetíně, soustředění v Mikulově a od září tréninky v tělocvičně za kostelem. První ligu hrajeme od roku 2017 nepřetržitě 6 let, jednou jsme spadli do baráže, v ostatních letech jsme skončili vždy na 8. místě. Cílem je i v letošní sezóně uhrát co nejlepší výsledek a už se konečně od 8. místa odlepit výše.
Sestava: nahrávači Vít Šimek (32 let, kapitán družstva), Jan Barák (32), Filip Kuřec (24 ), smečaři: Roman Jaša (24), Martin Smetana (20), Štěpán Žaba (26), Pavel Brüstl (28), Dominik Medek (21), Jiří Jirásek (21), univerzálové Richard Stanislav (24), Patrik Juda (22), blokaři Jiří Huryta (28), Adam Benáček (24), Matyáš Pospíšil (21) a Jan Vanini (18), libera Marek Slavík (27), Tanys Bantianidis (19), trenérem je Petr Juda.
Dalším družstvem, které o víkendu zasáhne do mistrovských soutěží je mládežnické U18 (od této sezóny je mládežnická kategorie rozdělena do třech věkových kategorií po dvou letech : U18,U20,U22). Naši nejmladší hráči narozeni 2006 a mladší starují ve své premiéře v Ostrave, kde postupně utkají s Příbramí, Šlapanicemi a domácími Blue Volley. Trenérem je Ondřej Žaba. O mládeži podrobněji příště.