Dne 20.6.2021 jsme se zúčastnili volejbalového turnaje v Kojetíně, který měl být takovým zakončením této strašidelné sezóny z pohledu trenéra. Turnaj byl určen pro kluky narozené v roce 2007 a mladší. Jsou to hráči, kteří budou další sezonu posledním rokem jako starší žáci.
Sestava: Mikuláš Zedníček (2007 – kapitán družstva), Pavel Stehno (2007), Pavel Prudek (2007), Michal Sobotka (2007), Petr Novotný (2007), Filip Šiljeg (2009), Zdeněk Novák (2009), Zbyněk Pospíšil (2009), Vít Homola (2011).
Turnajem jsme prošli bez vítězství, však ale s touhou k budoucí práci a s pocitem zlepšení během celého turnaje. Postupně jsme narazili na celky Zlína, Letohradu, Rychnova nad Kněžnou, Znojma a znovu Zlína. Naše hra pohybem připomínala větší volejbal, bohužel naše zápasová praxe byla nulová a to se podepsalo na nervozitě a velkém počtu chyb.
Turnaj Hodnotím pozitivně, dokonce vítězství setu v druhém zápase proti Zlínu a dost prohraných koncovek v ostatních zápasech, svědčí o tom, že tak pozadu zase nejsme.
Chtěl bych vyzdvihnout výkon všech, za konkrétní zmínění však nejvíce podle mého názoru stojí dvě jména. Filip Šiljeg, nejmladší hráč základní sestavy, který odehrál většinu času na turnaji a svým výkonem zastiňoval o dva roky starší hráče. Vít Homola, nejmladší hráč celého turnaje, který se nebál jít za nerozhodného stavu na podání a ještě k tomu navíc, soupeři zaškodit.
Věřím v lepší časy pro mládežnický sport, dny jako byl ten nedělní náš ženou dál.

Za TJ Spartak Velké Meziříčí
Štěpán Žaba