Kadety nezastihnul druhý turnaj extraligy v dobré formě i v dobrém rozpoložení. Po prvním turnajovém kole, kdy jsme se dostali do druhé výkonnostní skupiny a dokonce sahali po zařazení do první, přišel útlum. To, že jsme volejbalovým uměním a vyspělostí na první dvě skupiny neměli a její udržení patřilo do říše snů nám trenérům bylo jasné. Vždy jsme ale překvapovali soupeře naší bojovností, nasazením a chutí dřít do posledního míče. To nyní, vyjma posledního zápasu, scházelo. Soupeři z Prahy (SK Prosek a Lvi Praha) byli skutečně nad naše síly a k úspěchu by nepomohlo asi nic. Ale Nový Jičín se zdolat dal. Tam scházela právě odvaha porvat se. I když se nedaří, musí se bojovat. My střídali ostrůvky boje s rezignací. Volejbal je tvrdý sport a nejde si pomoci jinak než odvahou, bojovností, nasazením. I případné porážky tolik nebolí, pokud je vše výše uvedené splněno. My propadli. Poslední zápas nám dal trochu naději, že na tom nejsme až tak katastrofálně. V prohraných setech jsme byli o hodně horším týmem. Ovšem po prvním nezdaru jsme dva další sety doslova vydřeli. Vedli jsme, hráli dobře, ale i z celkem pochopitelných důvodů jsme se vždy zalekli koncovky. Nakonec to dopadlo pro nás šťastně. Doslova šťastně, protože v posledním setu jsme si vytvořili veliký náskok 8:2….14:10 a dohráli ho blokem na 15:13. Útok nám v koncovkách selhával. Historie se neptá jestli jsme hráli dobře nebo špatně. Historii zajímají výsledky. Není nutné uvádět kdo hrál dobře a kdo selhával. Selhali jsme jako tým a na tom jsme vždy stavěli. A aby toho nebylo málo, po posledním zápase, kdy jsme sotva vstřebali euforii z vítězství, nám trenérům i celému družstvu oznámili dva hráči ze základní sestavy, že končí s volejbalem. Důvody byly dětské, oni sami v 15 letech svůj dětský svět opouští. O to více to mrzí, že jsme se o ně 3 roky starali a do nich vkládali hodně vysoké naděje. Ale takový už je život. My se s tím budeme muset popasovat, hráči si budou muset zvyknout jednak na to, že musíme naše tréninkové úsilí zvýšit a že budeme musit zalepit po nich zatím hodně zející díry. Myslím, ale že se tím odrazíme k lepším výkonům a nakonec i výsledkům.


Pro úplnost: VM-Lvi Praha 0:3 (-15,-15,-18), VM-SK Prosek Praha 0:3 (-19,-12,-13), VM-Nový Jičín 0:3 (-17,-20,-21), VM – Kojetín 3:2 (-15,19,23,-20,13)


TABULKA:
Lvi Praha 4 4 0 12: 3 11
SK Prosek 4 3 1 10:5 9
Nový Jičín 4 2 2 9:7 7
VELKÉ MEZIŘÍČÍ 4 1 3 3:11 2
Kojetín 4 0 4 4:12 1


První dva celky postoupili do vyšší výkonnostní skupiny (1-5), poslední dva sestoupily do skupiny 11-15.Tam se utkáme 20.-21.11. s Kojetínem, Příbramí, Opavou a Kladnem.

Fotografie z turnaje: 2021_10_24 EX KTI Kojetín – jarcazap – album na Rajčeti (idnes.cz)