Příběh tohoto zápasu začíná v pátek 4.12.2009 v 19:00. Na pátečním tréninku jsme se sešli v chabém počtu 7 lidí. Absence dlouhodobě zraněného Vojtece, školní povinnosti Prcka a pracovní povinnosti Peti řadily všechny naše nahrávače mimo sobotní zápas.

 
Příběh tohoto zápasu začíná v pátek 4.12.2009 v 19:00. Na pátečním tréninku jsme se sešli v chabém počtu 7 lidí. Absence dlouhodobě zraněného Vojtece, školní povinnosti Prcka a pracovní povinnosti Peti řadily všechny naše nahrávače mimo sobotní zápas.

 

Trénink jsme proto zaměřili na nácvik předpokládaného stylu hry – totiž na hru s dvěma diagonálními hráči s rozšířenou působností na nahrávce. Průběh tréninku naznačoval, že sobota nebude pro velkomeziříčské chlapské „Áčko“ zrovna posvícení..

 

Sobota 5.12.2009, 8:45. Dva pozdní příchody znamenají další přísun prostředků do kasičky. Viníky nebudu označovat, důmyslného čtenáře možná napadne proč.. Kromě pochmurného počasí přináší sobotní ráno i jednu skvělou zprávu. Na srazu se objevuje Peťa a z naší ne příliš přesvědčivé sestavy se rázem stává nejsilnější šestka, kterou momentálně můžeme sestavit. Vyrážíme plni optimizmu směr jiho-jiho-západ. Cíl je jasný – abychom zůstali ve hře o finálovou skupinu, potřebujeme aspoň jednou bodovat. Nikdo si v tuto chvíli nepřipouští, že bychom neuspěli. V šatně tělocvičny se k nám připojuje Banny a jsme kompletní.

 

Přemýšlel jsem o zápase zpětně a myslím, že zde došlo k první příčině našeho neúspěchu. Ve chvíli, kdy jsme se dostali do tělocvičny, třebíčští už byli všichni na palubovce. Ve chvíli, kdy my jsme se protahovali, třebíčští už pinkali.. Myslím, že jsme se sami ukolébali faktem, že jsme v poměrně silné sestavě.

 

V 10:00 začal zápas. Na smeči nastoupil Vilda s Víťou, Plachy na „účku“, blok Ondra se Standou, Peťa na nahrávce a Banny jako libero. Od začátku jsme tahali za kratší provaz. Neměli jsme přihrávku. Ačkoliv servis nebyl nijak zvlášť tvrdý, nedokázali jsme si dobře přihrát a Peťa to měl velmi těžké. Ani změny v sestavě (Donald na smeč, Víťa místo Plachyho jako univerzál) nám nepomohly. Smečaři chodili proti dobře připravené obraně. Třebíč byla, jako tradičně, velmi silná v poli a v kombinaci s kompaktním blokem nás v podstatě nepustila do hry. Za necelou hodinu byl konec, dostali jsme výprask 3:0.

 

Druhý zápas jsme nastoupili bez libera. Na postu diagonálního hráče začal Víťa, Donald s Vildou na smeči, blok Ondra se Standou a Peťa na nahrávce. Věděli jsme, že jestliže nevyhrajeme ani nyní, šance na umístění mezi prvními třemi se nám sníží. První set jsme začali mnohem lépe než předchozí zápas. Ujali jsme si vedení a to jsme si udržovali až do koncovky. Tam nás soupeř dotáhl a v dramatickém závěru měl nakonec více štěstí. Nutno podotknout, že některé výměny byly velmi pohledné a že obě družstva předváděla velmi pěkný volejbal. Ve druhém setu jsme „třebíčáky“ nepustili a dokázali jsme si vedení pohlídat až do konce. Ve třetím setu se opakovala situace z prvního setu a vedení o dva body v koncovce jsme si nedokázali pohlídat. Čtvrtý set už byl z naší strany trochu křečovitý a pohromu v podobě dvou porážek na palubovce momentálně druhé Třebíče jsme nedokázali odvrátit. Nezbývá než se soustředit na poslední kolo a následnou dohrávku v Novém Veselí. Šance stále ještě máme.

 

Zapsal Standa