Po dlouhých úvahách, jak trénovat po takovém složitém období, které nám vytvořil, ten známý „moribundus“. Jsme se sešli na prvním soustředění ve Velkém Meziříčí 17.8. Kluci zvládli velký počet tréninkových hodin a 19.8. jsem se s nimi rozloučil.
23.8. následovalo soustředění v Chocni, kde jsme se věnovali více pohybu na hřišti v šestkách. Toto soustředění jsme 26.8. zakončili přátelským zápasem s domácí Chocní, která nastoupila ve zkušenější a starší sestavě. I tak jsme domácí první set porazili 25:9. Další dva sety jsme prohráli 25:23 a 25:16. Asi už nám trochu docházeli síly, ale i tak to byl z naší strany skvělý výkon.
A tak mi má úvaha vyšla dobře. A to, že na soustředění se udělá nejvíce práce, a to ne jen té tréninkové. Nový, omlazený tým si vytvoří svou vlastní atmosféru, jak pracovní, tak i tu sociální a to jsem velice rád.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za pomoc při odvozu na soustředění a za operativní reagování na situace, které vznikly během soustředění.
Kluci skvěle reprezentovali náš klub, dokonce nás v restauraci chválili za slušné chování, a to prý zrovna mohli porovnávat s dalšími dvěma soustředěními.