Konečně to vypuklo. Měl jsem z úvodu trochu strach. Ne, že prohrajeme. Na začátku sezóny by to ještě tak nevadilo. Strach jsem neměl ani z přístupu hráčů. Ti byli natěšeni a určitě jsem čekal, že budou bojovat nad své možnosti. Strach jsem měl z toho, aby přišli diváci a aby nebyli zklamaní z toho, že soupeři jsou přeci jen nad naše síly. 1. liga je již soutěž, kde nejsou již žádní slabí soupeři a kde jsou celky s ambicemi profesionálního nebo poloprofesionálního sportu a tím pádem i s ambicemi hrát soutěž nejvyšší. MFF Praha na úvod. Před 3 lety soutěž vyhrál, vloni hrál v první polovině. Startují v něm hráči s extraligovými zkušenostmi. Kouba, Parkán, Kupilík. Mohli by i extraligu hrát, ovšem mají lukrativnější zaměstnání, než přináší profesionální volejbal. My nastoupili před zcela zaplněnou halou – tělocvičnou (hlediště nemáme) v sestavě Šimek na nahrávce, Kučera jako diagonální, Brychta a Huryta na bloku, Ondra Žaba a Jaša na smeči. Libero Novotný.

Konečně to vypuklo. Měl jsem z úvodu trochu strach. Ne, že prohrajeme. Na začátku sezóny by to ještě tak nevadilo. Strach jsem neměl ani z přístupu hráčů. Ti byli natěšeni a určitě jsem čekal, že budou bojovat nad své možnosti. Strach jsem měl z toho, aby přišli diváci a aby nebyli zklamaní z toho, že soupeři jsou přeci jen nad naše síly. 1. liga je již soutěž, kde nejsou již žádní slabí soupeři a kde jsou celky s ambicemi profesionálního nebo poloprofesionálního sportu a tím pádem i s ambicemi hrát soutěž nejvyšší. MFF Praha na úvod. Před 3 lety soutěž vyhrál, vloni hrál v první polovině. Startují v něm hráči s extraligovými zkušenostmi. Kouba, Parkán, Kupilík. Mohli by i extraligu hrát, ovšem mají lukrativnější zaměstnání, než přináší profesionální volejbal. My nastoupili před zcela zaplněnou halou – tělocvičnou (hlediště nemáme) v sestavě Šimek na nahrávce, Kučera jako diagonální, Brychta a Huryta na bloku, Ondra Žaba a Jaša na smeči. Libero Novotný. Začali jsme odvážně, drželi jsme se soupeřem krok a ani jsme nezpanikařili, když urval 3-4 bodové vedení. V koncovce jsme dokonce v prvním i druhém setu vedli 23:22 a měli nahráno na setbol. Zde se ukázalo, že i za malé chyby se draze platí. Díky nezkušenosti jsme prohrávali 0:2. Zkusili jsme prostřídat, přišel na nahrávku Honza Kasan a na smeč Dominik Žaba. Změnili jsme styl hry a najednou jsme otěže zápasu, nebo alespoň setu, převzali my. Třetí set jsme od začátku dokonce vedli a nakonec i vyhráli. Čtvrtý set si soupeř již pohlídal. Snažil se nekazit a čekal, až uděláme chyby. I když jsme se bili až do konce, přeci jenom jsme těch chyb udělali více jak „matici“. Prohráli jsme 1:3, ale nemuseli jsme se za nic stydět, což také diváci ocenili. Premiéru jsme zvládli, i když jsme nevybojovali ani bod. Chvála na náš výkon jak se strany soupeře, tak i diváků nás potěšila a určitě i povzbudila na sobotu.
To nás čekal loňský vítěz Turnov. V jejich středu jsou největšími oporami bývalí extraligisti: Vencovský, Čermák, Ducháč z Duly Liberec a Starý, nedávná opora Benátek. První set tomu také odpovídal. Prohra 13:25. Snažili jsme se, ale nešlo to. Právě to je to, z čeho jsou u mě největší obavy. Budeme hrát dobře, ale soupeř vše pochytá a utluče nás. Naštěstí se tak nestalo. Trpělivou hrou bez chyb jsme nenápadně soupeře nejenže dotahovali, ale i přehráli. Byli jsme koncentrovanější než turnovští, kteří se zbytečně rozptylovali dohady s rozhodčími. První 3 body byly zasloužené. Všichni se překonávali. Jak na hřišti, tak i na lavičce, kde náhradníci vytvořili bouřlivé prostředí, ke kterému se přidali i diváci, kteří již podruhé zcela zaplnili naší halu-tělocvičnu. V základní sestavě hráli Honza Kasan, Eda Heřmánek, Roman Jaša, Filip Brychta, Jirka Huryta, Honza Kučera a libero Martin Novotný. Střídali, David Pešta, Dominik, Štěpán a Ondra Žabovi. Připraveni ještě byli: druhé libero,navrátivší se, Michal Kacafírek, nahrávač Víťa Šimek a diagonální Patrik Juda.

Spartak Velké Meziříčí – VŠK MFF Praha 1:3 (-23,-23,20,-21)
Spartak Velké Meziříčí – Zikuda Turnov 3:1 (-13, 22, 23, 20)

Nyní hrajeme v pátek v 18:00 ve Starém Městě (před 4lety hrálo ještě extraligu než prodalo svou licenci Karlovarsku), v sobotu v 11:00 Brně v hale na Kounicově ulici se zálohou extraligového týmu.

Velké Meziříčí, 27.9.2017 Petr Juda