Od začátku srpna se všechna naše družstva začala připravovat na nadcházející sezónu plnou nadějí, ambicí a očekávání. Muži čeká premiéra v druhé nejvyšší soutěži, v 1. lize. Je to prakticky nejvyšší amatérská soutěž (ale jsou zde i poloprofesionální kluby). Volejbalem se nedá vydělat tolik peněz jako třeba fotbalem nebo hokejem, proto hráči, kteří by výkonnostně na nejvyšší soutěž měli, ale sehnali si lépe placené zaměstnání, hrají tuto soutěž. Vždyť zde uvidíme taková jména jako Vencovský, Čermák (bývalí hráči Dukly Liberec), Kubala, Jambor nebo Haník. Navíc B družstva Brna, ČZU Praha a Českých Budějovic (hrajícím pod značkou EGE) mají v sestavách hráče do 23 let, kteří pendlují do extraligových „áček“.Tedy konkurence bude velká. My se rozhodli jít cestou vlastních odchovanců. Nemáme žádnou posilu z vyšší soutěže a sázíme na vlastní hráče a vlastní tréninkový proces. Základní kádr máme z hráčů, kteří dosáhli již „dospělého“ volejbalového věku a bude doplňován nejlepšími juniory.

Od začátku srpna se všechna naše družstva začala připravovat na nadcházející sezónu plnou nadějí, ambicí a očekávání. Muži čeká premiéra v druhé nejvyšší soutěži, v 1. lize. Je to prakticky nejvyšší amatérská soutěž (ale jsou zde i poloprofesionální kluby). Volejbalem se nedá vydělat tolik peněz jako třeba fotbalem nebo hokejem, proto hráči, kteří by výkonnostně na nejvyšší soutěž měli, ale sehnali si lépe placené zaměstnání, hrají tuto soutěž. Vždyť zde uvidíme taková jména jako Vencovský, Čermák (bývalí hráči Dukly Liberec), Kubala, Jambor nebo Haník. Navíc B družstva Brna, ČZU Praha a Českých Budějovic (hrajícím pod značkou EGE) mají v sestavách hráče do 23 let, kteří pendlují do extraligových „áček“.Tedy konkurence bude velká. My se rozhodli jít cestou vlastních odchovanců. Nemáme žádnou posilu z vyšší soutěže a sázíme na vlastní hráče a vlastní tréninkový proces. Základní kádr máme z hráčů, kteří dosáhli již „dospělého“ volejbalového věku a bude doplňován nejlepšími juniory. Těm letos končí silný ročník 1998, takže je jenom s výhodou jimi doplňovat družstvo mužů. Celý kádr je stále velmi mladý, nikomu nebylo ještě ani 30 let. Také je velmi ambiciózní a pokud se nám podaří 1. ligu udržet, máme „zaděláno“ v ní pokračovat i v dalších letech. V celém Kraji Vysočina se 1. liga hrála jen jednou v roce 2008 v Havlíčkově Brodě. Družstvo však sestoupilo a neudrželo se následně ani v II. národní lize a nyní hraje krajský přebor. Nechceme následovat jejich „příkladu“ a všichni hráči chápou, že to jednoduché nebude. 1. liga se hraje jinak jak všechny jiné soutěže. Hracími dny jsou totiž pátky a soboty. Hraje se vždy v podvečer. U nás se bude hrát v pátek vždy v 19:30 a v sobotu v 18:00 v tělocvičně u kostela. Zde je trochu problém, neboť tělocvična má hraniční rozměry, ale snad ještě „projdeme“, zvláště, když budeme mít na podlaze nový povrch. Začínáme v pátek 22.9. v 19:30 a přivítáme družstvo MFF Praha. V kádru našich hráčů jsou nahrávači: Vít Šimek, Marek Slavík, blokaři: Jirka Huryta, Tomáš Krejska, Luboš Pospíchal, smečaři: Ondra Žaba, Štěpán Žaba, David Pešta, diagonální hráč a kapitán družstva Jan Kučera a libero Martin Novotný. Z juniorského družstva budou sestavu doplňovat nahrávači Jan Kasan a Filip Kuřec, blokaři Filip Brychta a Jiří Vojtíšek,smečaři: Roman Jaša, Eda Heřmánek a Dominik Žaba, diagonální hráč Patrik Juda a libero Petr Trybuček. Aby byli všichni plně vytíženi a získávali tak herní zkušenosti, založili jsme i B družstvo, které bude hrát krajský přebor. Do něho mohou „pendlovat“ všichni hráči narození 1994 a mladší, takže to bude výtečná příprava i pro zbylé juniory a hlavně pro kadety.
Pár slov k přípravě. Začali jsme na tradičním turnaji v Dřevěnici Poprvé jsme hráli elitní soutěž extralig. V konkurenci 16 družstev jsme nakonec obsadili 14.místo. Dále jsme absolvovali turnaj v Drásově. Tam jsme skončili na místě 5. (8 účastníků). To byly venkovní turnaje. Následovalo soustředění v Telči, kde jsme trénovali již v hale. Dále 9.9. absolvujeme halový turnaj v Hradci Králové za účasti extraligových družstev. Tréninky probíhají zatím venku, od září potom v tělocvičně. Výsledky z turnajů nejsou nyní to nejhlavnější, i když o stávající výkonnosti trochu vypovídají. Asi je dobře, že zatím nejsou nijak skvělé, protože to každého motivuje se zlepšovat. 1. liga lehká nebude a my budeme hlavně sázet na týmový výkon, podpořený dobrým trénováním. To byla vždy naše vizitka a doufám, že to zůstane tak i nadále.

Velké Meziříčí, 4.9.2017 Petr Juda