V tomto roce, náš nově vznikající tým mužů, čekala další výzva. Krajský přebor I. třídy! Sezóna strávená na antukových dvorcích, nám jasně dala najevo, že jsme schopni fungovat jako mužstvo. I když se nám nepodařilo si posup vybojovat a mnoho lidí nám nevěřilo, rozhodli jsme se do "jedničky" přihlásit.

     V tomto roce, náš nově vznikající tým mužů, čekala další výzva. Krajský přebor I. třídy! Sezóna strávená na antukových dvorcích, nám jasně dala najevo, že jsme schopni fungovat jako mužstvo. I když se nám nepodařilo si posup vybojovat a mnoho lidí nám nevěřilo, rozhodli jsme se do "jedničky" přihlásit.

     Příprava na sezónu probíhala nejdříve na antukových kurtech. Trénovali jsme 3x týdně. Pondělní tréninky byly zaměřeny výhradně na fyzickou přípravu a kondici. Naopak středeční a hlavně páteční tréninky se skládaly výhradně z volejbalového nácviku a hry. Bohužel již tady se začal projevovat náš největší problém a to scházet se v dostatečném počtu. Ale s tím se počítalo a všichni jsme věděli, že to nebude lehké. Během prázdnin jsme stihli i jednu nevolejbalovou "akci". Náš spoluhráč Staník Hybášek totiž vstoupil do svazku manželského. Tímto mu ještě jednou přeju hodně štěstí a spokojenosti.

     Začátkem září jsme se přesunuli do tělocvičny a začali ladit formu na první "mistrák". Ovšem jeden páteční trénink týdně se ukázal jako naprosto nedostačující. I přes tento handicap jsme šli do sezóny s nadšením, chutí a jasným cílem skončit do 3. místa. To, jak se později ukázalo, se nám bohužel nepodařilo.

     V naší skupině A nás postupně čekali celky: Žďáru nad Sázavou, Přibyslavy, Nového Veselí, Třebíče a Bystřice nad Pernštejnem. Základní část jsme zakončili s bilancí 10 výher a 10 proher a jen "vinou" horšího poměru setů obsadili 4. místo. Hlavní důvodem našeho nepostupu byly ovšem 2 porážky s poslední Bystřící (mimochodem to byla jediná vítězství tohoto týmu!!!) a 2 prohry které jsme utrpěli proti Novému Veselí. Tyto dva týmy jsme měli jasně přehrát. Bohužel jsme jim nebyli schopni vnutit náš styl hry. Naopak jsme přistoupili na jejich a svými chyby utkání nakonec ztratili!

     Nyní něco málo k jednotlivým hráčům. Na nejdůležitějším postu nahravače se prostřídali: Vojta Havlíček, Tomáš "Prcek" Homola a Petr Vašíček. Jako jasná jednička začínal sezónu Vojtec. Zdravotní problémy se zády ho ale vyřadili mimo hru. Všichni doufáme, že se dá brzo dohramady a opět se zapojí do tréninku a zápasů. Nejvíce utkání proto "odřídil" Petr a prokázal v nich svůj přehled a zkušenosti a stal se jasnou nahravačskou jedničkou našeho týmu. Bohužel jeho trenérské povinnosti nedovolují, aby byl k dispozici na všech zápasech. Prcek měl trošku smůlu. Nastoupil vždy v zápasech kdy se týmu nedařilo (všechny zápasi proti Bystřici) a trošku doplatil na nesehranost s útočícími hráči (kvůli dálkovému studiu trénoval s týmem jen jednou za 14 dní a to je málo).

     Blokařský post naprosto opanovali Ondra Holík a Standa Hybášek. Oba prokázali vysoký standard hry a jen sporadicky puslili na plac Michala Hybáška. Ten zatím na svoji větší šanci čeká. Dalším blokařem měl být Roman Bém. Jeho účast na trénincích a zápasech je ovšem tak nízká, že pokud nezlepší svůj přístup, nemůže počítat s možností zasáhnout do utkání.

    Jasnou volbou na post "univerzála" byl Jirka "Plachy" Plachetský. Po dobrých výkonech v úvodu sezóny se mu ovšem přestalo dařit a na tento post nastoupil původně smečař Víťa Trojan. Ten se tohoto nelehkého úkolu zhostil skvěle a byl naším nejúdernějším hráčem. V krátkých epizodkách se na tomto postu mihl i Roman Hybášek.

     Na smeči se během roku střídali: Víťa Trojan, Tomáš "Vilda" Villert a Jiří "Donald" Homola, který některé zápasy odehrál i na postu libera. K nejlepším útočníkum patřil Vilda, ale bohužel pro něj i tým, střídal skvělé okamžiky s méně vydařenými. Na jedno kolo nás posílil i junior Zdenda Málek.

     Na postu libera povětšinou nastupoval Martin "Frci" Novotný, který je věkem ještě junior a tak ho občas musel zastoupit Jirka "Bany" Kracl, který se k volejbalu vrací po operaci kyčle.

    V průběhu sezóny se nám podařila ještě jedna věc. Založili jsme tento web. Za to patří převeliký dík Michalovi, který je autor a správce těchto stránek.

     Rok 2009 jsme zakončili Vánočním "večírkem" u Holíků v Hrbově a tradičním Volejbalovým svařáčkem (viz. fota v galerii). Tímto způsobem bych ještě jednou rád poděkoval celé rodině Holíkově za skvělou Vánoční akci a vše co pro nás udělali. Díky. Dále bych poděkoval funkcionářům a všem fanouškům, kteří navštěvovali naše zápasy. Doufáme, že na nás nezanevřete ani v novém roce 2010.