You are hereVOLEJBALOVÁ EXTRALIGA KADETŮ: VÍTĚZSTVÍ NAŠICH BAREV

VOLEJBALOVÁ EXTRALIGA KADETŮ: VÍTĚZSTVÍ NAŠICH BAREV


By judapetr - Posted on 15 Duben 2019

Verze pro tisk

Poslední extraligový turnaj volejbalových kadetů byl tak trochu zvláštní. Vlastně se o nic nehrálo. Karty byly rozdány předem, osmička finalistů si vybojovala právo hrát o medaile již na předchozím turnaji. Takže o co hrát? My jsme takhle však neuvažovali. Vždy je o co hrát. Nakonec v každém sportu jde nakonec vždy jen a jen o vítězství. Bohužel se mnohdy stává, že o vítězství jde více trenérům než hráčům. Nás se to však netýká. Vždy jde všem, trenérů i hráčům, ukázat jaký hrajeme volejbal. Zní to jako fráze, ale je to tak. Proto ani nehrajeme na to, že když o nic nejde, tak si zahrají všichni. Ani náhodou! Zahrají si ti nejlepší a ten, kdo bude střídat, musí předvést takové nasazení, aby ukázal oprávněnost svého zařazení do sestavy. Tak tomu zde vždy bylo a doufám že i bude. Proto také konečné vítězství v posledním turnaji druhé výkonnostní skupiny bylo důkazem našeho počínání. A to i přesto, že nakonec si zahráli všichni. Protože všichni ukázali oprávněnost trenérské důvěry a odpovědnost za výkon a výsledek. Turnaj se odehrál v Českých Budějovicích a domácí tým byl také strůjcem naší jediné a těsné porážky 2:3 v zápase nečekaných zvratů. První vyrovnaný set pro soupeře, druhý pro nás. Třetí naprostý odjezd našich hráčů a hrozivý náskok 20:8, který jsme nakonec zkorigovali na porážku 19:25. Čtvrtý set jako přes kopírák s opačným výsledkem. Navíc korigovat jsme moc nedovolili. Poslední zkrácený set nás zastihl v hlubokém útlumu na útoku. Jediný set, kdy jsme alibisticky jen přehazovali. Proto jsme prohráli. Ostatní zápasy byly sice dramatické, ale taktovku hry jsme udávali my. První s Kolínem se za stavu 2:1 na sety a 8:5 pro nás dohrál administrativně, když se soupeři zranili 2 hráči a kolínští neměli již za ně náhradu. Lvi Praha přijeli s mladšími hráči, kteří nám vzdorovali pouze ve třetím setu, který vyhráli. Nutno říci, že jsme jim dost pomohli svými chybami. Nejkvalitnější zápas celého turnaj jsme sehráli s Novým Jičínem. 3 sety to bylo naprosto vyrovnané. Po našem vedení 2:0 na sety novojičínským kadetům se podařilo vyhrát třetí set. Ve čtvrtém setu se událo něco neuvěřitelného. Prohrávali jsme 8:11, vybojovali jsme si podání, které vyšlo na Kubu Němce. Ten podával až do stavu 23:11!!. Něco neuvěřitelného. Dal několik es a zbytek jsme pochytali díky nedůraznému útoku soupeře. Takže další vítězství. A protože v posledním zápase České Budějovice prohráli s Kolínem, podařilo se nám celou skupinu vyhrát a v dlouhodobé tabulce jsme přeskočil právě Kolín a skončili na konečném 6. místě a jako „šestka“ jsme nasazeni do závěrečného finále.

 

Celkově naše bilance v extralize kadetů je za poslední roky jedna z nejlepších. Z 20 zápasů jsme jich vyhráli 12 a 8x odešli poraženi. Aktivní skóre 42 vyhraných setů proti 34 prohraným. Již dlouho jsme neměli takto aktivní bilanci!.

 

Finálové boje se uskuteční 2.-5.5. v Brně a podle umístění byly skupiny rozděleny takto: Brno,Ostrava, Velké Meziříčí a Hradec Králové jsou jedna skupina a v druhé jsou Příbram, Liberec, Lvi Praha a Kolín. Nejprve se bude hrát systémem každý s každým a po té první dva sehrají semifinále a finále o medaile, další dva o umístění.

 

Nakonec výsledky posledního turnaje:

 

VELMEZ – Kolín                              3:1 (-23,20,20,5)              VELMEZ – Lvi Praha        3:1 (13,15,-24,15)

 

VELMEZ – České Budějovice        2:3 (-20,21,-19,15,-11)   VELMEZ – Nový Jičín      3:1 (22,20,-16,14)

 

 

 

Sestava: Jan Krejčí, Tomáš Pokorný, Martin Smetana, Jakub Němec, Jaroslav Nedvěd, Jan Vanini, Matouš Špaček, Matyáš Pospíšil, Matyáš Rozsypal, Dominik Medek, trenéři Ondřej Žaba, Petr Juda

 

 

 

Velké Meziříčí, 8.4.2019