You are hereFAVORITÉ VYHRÁLI.

FAVORITÉ VYHRÁLI.


By judapetr - Posted on 05 Únor 2019

Verze pro tisk
cesky-volejbal_symbol_B_RGB_pozitiv (2).jpg

Začalo play off 1. volejbalové ligy. My jsme na rozdíl od loňské sezóny, kdy jsme hráli skupinu o záchranu, letos poprvé okusili  atmosféru vyřazovacích bojů. Pro nás jednoznačně zlatý hřeb již tak úspěšné sezóny. Jelikož jsme obsadili poslední 8. postupové místo utkali jsme se s vítězem dlouhodobé části Sokolem Bučovice. První dva zápasy jsme sehráli u soupeře. Bučovice, byť nováček 1.ligy, má velice zkušené družstvo v jehož středu nastupují hráči s dlouholetými extraligovými zkušenostmi. Proto by také jasně patřili k favoritům pro celé play off nebýt výrazného posílení Brna B hráči z vlastního extraligového „áčka“. My jsme odjeli do Bučovic oslabeni o klíčového smečaře Romana Jašu a o zraněné libero Jirku Koukala. Přesto jsme podali jeden z nejlepších výkonů proti tomuto soupeři, s kterým jsme zatím ještě nikdy nevyhráli. Základní sestava ve složení Jan Kasan na nahrávce, Honza Kučera jako diagonální, Ondra Žaba a Ríša Stanislav na smeči, Jirka Huryta a Adam Benáček na bloku. Liberem byl Marek Slavík, na lavičce dále nahrávač Víťa Šimek, blokař a smečař Štěpán Žaba, smečaři Dominik Medek a Martin Maňas a diagonální hráč Martin Pavlovský. Začali jsme třemi chybami, ovšem postupně jsme vyrovnali hru i skóre. V koncovce byli zkušenější domácí . Podobně probíhal i druhý set. V třetím setu jsme převzali iniciativu my a vytvořili si slibný náskok 19:14. Potom jsme udělali neuvěřitelné množství chyb a přeplněná bučovická tělocvična aplaudovala a začala slavit první vítězství svého družstva .

 

Bučovice  -  VELMEZ 3:0 (20,22,22)

 

O necelých 24 hodin později jsme se do bučovické tělocvičny s nízkým stropem a lehkým přítmím vrátili k první odvetě. Naše sestava byla oslabena o Dominika Medka a Ondru Žabu, kteří odjeli na extraligu kadetů, a o Víťu Šimka. Ondra Žaba nakonec přijel, když odkaučoval dvě extraligová utkání kadetů v Ostravě, sednul do auta a ještě stihnul rozcvičování . Trochu jsme zamíchali se sestavou, na smeči nastoupil Martin Maňas, jako diagonální Martin Pavlovský. Bojovali jsme, ale nedařilo se. Dělali jsme chyby. V druhém setu se nakonec dostal na smeč spolu s bratrem Ondrou i Štěpán Žaba a začal kouzlit. V tomto setu měl snad 100% úspěšnost na smeči. Na co sáhnul, to uhrál. Pozadu nezůstali ani ostatní. Rozehrál se i Martin Pavlovský. Set jsme otočili a nakonec v koncovce vyhráli. První vyhraný set s Bučovicemi v této sezóně. Hodně nebo málo? V dalších setech oba týmy předváděly výborný volejbal a podruhé zcela zaplněná hala nakonec opět slavila vítězství svého družstva. My odešli se ctí. I když sety tomu neodpovídají, byl tento druhý zápas mnohem vyrovnanější než ten první. Nám vždy utekl začátek vlastně všech setů. Potom jsme mohutně dotahovali, ale kromě druhého setu se nám otočit nepodařilo.

 

Bučovice – VELMEZ 3:1 (18,-22,18,16)

 

Play off nyní pokračuje v pátek 8.2. od 19:30 v naší hale u kostela a kdyby se nám podařilo vyhrát, tak potom čtvrtý zápas by byl v sobotu 9.2. v 18:00 hodin. Budeme se bít!!

 

Zatím favorité potvrzují své role a ve všech zápasech je to 2:0 pro lépe postavené týmy po dlouhodobé části: Beskydy – Staré Město 3:1,3:0, Brno B – Lvi Praha B 3:1,3:0 a MFF Praha – Dobřichovice 3:0, 3:2.

 

Velké Meziříčí, 4.2.2019 Petr Juda