You are hereMUŽI DOMA STOPROCENTNÍ, VENKU BEZ BODU

MUŽI DOMA STOPROCENTNÍ, VENKU BEZ BODU


By judapetr - Posted on 07 Listopad 2018

Verze pro tisk

Tři poslední týdny byly hektické a zpravodajství z akcí píšu sám a jsem ještě zavalen prací ve svých hlavních zaměstnání, tak jsem musel porušit slib, že každý týden bude článek. Od poslední webové zprávy sehráli muži, junioři a kadeti po 4 zápasech, samozřejmě v jiných termínech a jinou formou. Muži hrají jeden zápas denně, junioři během jednoho víkendu dva zápasy s jedním soupeřem v sobotu a v neděli opět dva zápasy s jiným soupeřem. Kadeti svou extraligovou soutěž absolvují turnajovým postupovým a sestupovým systém a ve dvou dnech. Navíc žáci mají za sebou první kola krajského přeboru a první turnaj Českého poháru žáků. A doplňkově hrají ještě někteří kadeti a žáci krajský přebor juniorů. Napsat o všech by bylo strašně dlouhé a nepřehledné. Takže spíš napíšu o každé kategorii zvlášť. Nejprve muži.:

 

V pátek 19. října přivítali v domácí prvoligové premiéře tým ČZU Praha. Ten přijel v plné síle, sice již bez našeho bývalého odchovance Michala Nováka, ale rozhodně s ambicemi vyhrát. Ty jsme pochopitelně měli i my. Začali jsme koncentrovaně, překvapivě i bez zbytečných chyb. Dobře jsme útočili, dobře i bránili a tam nebylo divu, že skóre narůstalo více v náš prospěch než v prospěch soupeře. První i druhý set byl tak plně v naší moci. Za stavu 2:0 jsme trochu polevili a hned se ukázalo, že soupeř hraje jen to, co mu dovolíme. A on si dovolil moc a i přes naše mohutné dotahování v koncovce setu, si vítězství již nenechal vzít. O všem rozhodl set čtvrtý. Hráli jsme o 3 body a ty jsme chtěli konečně urvat. Byl to boj, ale celý set jsme tahali za delší konec. Nedělali jsme chyby a úspěch se dostavil.

 

Velké Meziříčí – ČZU Praha 3:1 (18,18,-22,20)  sestava: Kasan, Jaša, Benáček, Kučera, Žaba O., Huryta, libera Koukal a Slavík, střídali

 

Sobota 20. října byla ve znamení našeho jednoznačného triumfu, Č. Budějovice B jsme přehráli zcela jasně systémem „start-cíl“. Od začátku všech setů jsme vedli a soupeři jsme nic nedovolili. Sety mluví jednoznačně.

 

Velké Meziříčí – VK České Budějovice B 3:0 (16,15,15), sestava: Šimek, Jaša, Benáček, Pavlovský, Stanislav, Huryta, libera Koukal, Slavík, střídali Maňas, Kasan, Kučera

 

Další týden bylo vše opačně. Ovšem čekali nás týmy ze špičky prvoligové tabulky. Nejprve v pátek 26.10. tým MFF Praha. Je to mladý tým sestavený převážně ze studentů dirigovaný bývalým extraligovým hráčem a juniorským reprezentantem Parkanem. Ovšem na svůj věk hráli více jak zkušeně. V prvním setu nám nedali prakticky žádnou šanci a než jsme se rozkoukali po nově zrekonstruované hale, už jsme prohrávali 0:1, když jsme si uhráli poujhých 12 bodů. Další sety byly již vyrovnanější, ve třetím jsme si vytvořili i malý náskok, ovšem koncovky patřily vždy domácím. Hráli bez chyb a my jim to usnadnili, že jsme rozhodující míče zkazili.

 

MFF Praha _ Velké Meziříčí 3:0 (12,21,23) sestava: Kasan, Jaša, Benáček, Kučera, Žaba O., Huryta, libera Koukal, Slavík, střídali: Maňas, Pavlovský, Žaba Š.,

 

V sobotním zápase (27.10.) v Dobřichovicích bylo vše jako přes kopírák. Zrekonstruovaná podlaha dala staré hala nový design. První set propadák a prohra s devítkou. Další sety vyrovnané a o lepší výsledek nás kromě vlastních chyb připravili i rozhodčí. Ale na ně si rozhodně nestěžujeme. V koncovce třetího setu jsme vedli 22:19, dostali jsme tři esa, potom neotočili a na závěr chybné rozhodnutí o přešlapu. Víceméně však rozhodla ta esa. V Dobřichovicích se moc nevyhrává a navíc domácí podali bezchybný výkon.

 

Dobřichovice – Velké Meziříčí 3:0 (9, 22,22) sestava: Šimek, Jaša, Benáček, Kučera, Žaba O., Huryta, libera Koukal, Slavík, střídali Maňas, Pavlovský, Žaba Š., Kasan

 

Nyní nás čekají dva důležité domácí zápasy: nejprve v pátek 9.11. v 19:30 záložní celek extraligových LVŮ PRAHA a v sobotu 10.11. doposud poslední celek tabulky NYMBURK, který ovšem 2 tříbodovými se Starým Městem a Bučovice je zpět ve hře a poslední místo „přepustil“ Č. Budějovicím. Nás zatím postihují jen odchody. Po 2. kole zanechal aktivní činnosti kvůli studiu Dominik Žaba, nyní po zápase v Dobřichovicích se s námi rozloučil Adam Benáček. Náhrady se hledají velice těžko, příležitost dostanou junioři a uvidíme, jak se chytnou. 1. liga je přeci jen náročná soutěž na čas i na trénování a ne každý tuto zátěž vydrží. Škoda, neboť šlo o dva výborné, neřku-li i klíčové, hráče.

 

Velké Meziříčí, 7.11.2018  Petr Juda