You are hereZAČALI JSME PORÁŽKAMI

ZAČALI JSME PORÁŽKAMI


By judapetr - Posted on 18 Říjen 2018

Verze pro tisk

Začátek volejbalových soutěží nevyšel, jak bychom chtěli. 6 porážek a 4 vydřené body za porážky 2:3. 3x se to „povedlo“ juniorům, jednou mužům. Nejprve 1. liga mužů. První 4 zápasy hrajeme na půdě soupeřů a začali jsme v Bučovicích. V těch, kde jsme minulý rok skončili a týden před prvním kolem hráli Český pohár. Vždy jsme prohráli a Bučovice jsme neporazili ani teď. My hráli špatně, domácí naopak velice dobře. Trenéru Čížkovi se podařilo sestavit zkušený tým z bývalých extraligových hráčů a bylo to až moc znát. Nedali nám šanci od začátku. Možná snad kromě úvodního vedení 4:1. Potom jsme začali vyrábět chybu za chybou a domácí toho naopak využili. Porážka byla jasná a vzhledem k tomu, že Bučovice tipuji na přední místa v tabulce, tak zase tak zásadní nebyla. To v druhém zápase šlo o víc. Staré Město bylo sice posílené o extraligové mladé hráče ze Zlína, ovšem zde jsme šanci na vítězství měli. Za stavu 1:1 jsme vedli 23:20 a nevyhráli. To bylo klíčové. Vyhráli jsme jasně čtvrtý set, tím pádem jsme měli zajištěný první prvoligový bod. 5. sety jsou vždy loterií. Nám nevyšla. I tak to není taková katastrofa, ale přeci jenom stále prohrávat už nechceme.

 

Bučovice – VELMEZ  3:0

Staré Město – VELMEZ 3:2

Junioři o týden později ani netušili, že z 20 možných setů, odehrají celých 19 a nevyhrají ani jeden zápas. A měli. Rozhodně hned první s pražským Prosekem. Máme zbrusu nové družstvo. Zápasové zkušenosti z nejvyšší juniorské soutěže neměl nikdo. Loňská celá generace ročníku 1998 odešla. Přesto jsme otočili z 0:1 na 2:1 a nakonec nic nedotáhli do konce. Taktéž v druhém zápase. Zde jsme pro změnu 1:2 prohrávali a i když jsme 4. set jasně vyhráli, nakonec jsme odešli podruhé poraženi. Byť opět s bodem. Další den přijeli České Budějovice. Přijeli komplet i s hráči extraligového Jihostroje a vícemistry Evropy juniorů Šotolou a Polákem. Jestliže jsme vyráběli s Prosekem salvy chyb, tak nedělní zápas byl úplně jiný. Vůbec jsme se nelekli zvučných jmen v týmu soupeře a začali jsme nebojácně. Dobře jsme podávali, útočili i blokovali. Najednou jsme vedli 2:0. Potom přeci jen mnohem zkušenější soupeř nás pozvolna začal přehrávat. Ale nevzdali jsme to a dřeli stále. Na vítězství to sice nestačilo, ale na bod ano. Druhý zápas začal podobně jako první. Získali jsme první set. Ostatní sety si již budějovičtí pohlídali.

 

VELMEZ – Posek Praha 2:3,2:3

VELMEZ – České Budějovice 2:3,1:3

 

Co na závěr. Že to bude těžká sezóna jsme avizovali již dlouho předtím a důvody také uváděli. Vydrží jen ti nesilnější, nejoddanější, nejzaujatější. Navíc na sebe navalují balvan odpovědnosti. To zvládne už pouze jenom, kdo je chlap!!. Zbabělci odpadnou. Z porážek se rodí pozdější vítězové. A jak jsem psal již posledně „HRDINOVÉ NEKECAJ A DO TMY JDOU“.

 

Velké Meziříčí, Montreal 21.10.2018 Petr Juda

 

P.S. Při psaní tohoto článku, který jsem psal na několikrát, jsem přijal s radostí zprávu o prvním vítězství na Tesle 3:0!!!.

 

POPRVÉ DOMA: PÁTEK 19.10.                 19:30 VELMEZ – ČZU Praha

1.LIGA                 SOBOTA 20.10.              15:15 (!) VELMEZ – České Budějovice B