You are hereMUŽI - REKAPITULACE

MUŽI - REKAPITULACE


By judapetr - Posted on 19 Prosinec 2016

Verze pro tisk

Muži v Jablonci neztratili.

Muži odehráli další dvojzápas 2.ligy, tentokrát v Jablonci. Hrálo se v neděli 27.11. v Městské hale. Jablonec je takový zvláštní tým. Když se sejdou všichni hráči, včetně bývalého reprezentanta Dana Matošky, jsou silní a nebezpeční. To nebývá často. Proto také jejich jejich postavení v tabulce neodpovídá skutečné výkonnosti. Tentokrát se sešli všichni. Nám chyběli zranění Eda Heřmánek a Luboš Pospíchal, v práci musel zůstat Jirka Huryta. Máme však dostatečnou náhradu, takže jako oslabení jsme se necítili. Základní sestava: na nahrávce Víťa Šimek, blokaři Štěpán Žaba a Filip Brychta, smečaři Dominik a Ondřej Žabovi, jako diagonální Honza Kučera a na liberu Martin Novotný. Střídali Tomáš Krejska na blok, Roman Jaša na smeč a Filip Kuřec na nahrávku. Hlavně první zápas byl volejbalově velice kvalitní. První set jsme zvládli v koncovce, druhý byl zcela v naší moci. Malé zaváhání v koncovce třetího setu nám připravilo "zkoušku ohněm" v setu čtvrtém. Soupeř ožil, přestal kazit, výborně začal útočit. My rozhodli až v úplném závěru. Nakonec vítězství bylo těžce vybojované. Vždy rozhodovalo, kdo razantněji útočil. Nejinak tomu bylo i v druhém zápase. Soupeř se nechtěl vzdát, bojovalo každý míč. Na síti vládly jeho zkušenosti. My zase uplatnili naší největší zbraň, razanci a agresivitu. Ovšem dřina to byla. Všechny sety se rozhodly až v koncovkách. My byli tentokrát šťastnější. Ovšem odvážným štěstí přeje a odvaha je základem k úspěchu. Takže to bylo asi zasloužené.

Jablonec - Velké Meziříčí 1:3 (-21,-18,26,-22) 0:3 (-22,-23,-22)

S Hronovem bitva.

Hronov čtvrtý tým tabulky samozřejmě nepřijel k nám 3.12. zápas pouze odehrát. My poslední dobou hrajeme trochu "upracovaně" a trochu je to také tím, že stále měníme sestavu . Junioři sice nehráli svou soutěž, ale Eda Heřmánek je zraněn, takže vypadl jeden z klíčových hráčů. Samozřejmě máme náhradu a samozřejmě chceme vyhrávat. S tím jsme také do zápasu nastoupili. Ve volejbale vždy rozhoduje, kdo bude mít větší tlak, a to hlavně v útoku. Ostatní činnosti jsou pochopitelně také důležité, ale základní strategie je "vše připravit pro úspěšný, tvrdý a razantní útok!"Kdo útočil, vyhrával. První zápas byl od druhého setu vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti. Maličkosti, které vedly k tvrdému útoku. Razance a agresivita vyhrávaly. My to nakonec zvládli. V druhém zápase nás Hronov v prvním setu trochu zaskočil a s převahou set vyhrál. Potom se již projevila naše kvalita především v kondici, kdy jsme soupeře doslova utloukli. Zde "kraloval" Honza Kučera, z kterého roste skutečný lídr týmu. Již tolik nechybuje, rozhoduje důležité momenty zápasu ve svůj prospěch, bere si zodpovědnost za výsledek. Dvě tříbodová vítězství jsou toho důkazem.

Velké Meziříčí - Hronov 3:1 (18,24,-26,20) 3:1 (-18,18,17,15)

V Mladé Boleslavi horor.

Do Boleslavi jsme odjeli v improvizované sestavě. Chybí stále Eda Heřmánek kvůli zranění, tentokrát nepomohl nikdo,kdo hostuje v Chocni. Ta totiž hrála ve Starém Městě a nutně potřebovala body (nakonec prohrála 0:3) . Vzdálenost na přejetí mezi Boleslaví je tak velké, že by se nedal stihnout ani jeden zápas. My jsme samozřejmě chtěli vyhrát, abychom si jednak udrželi náskok před druhým Hradcem a abychom šli do druhé poloviny z prvního místa. Obojí se splnilo, i když ne ,jak bychom si přáli. Odjeli jsme s jedním nahrávačem Víťou Šimkem, dvěma smečaři: Domasem Žabou a Romanem Jašou, dvěma diagonálními Honzou Kučerou a Patrikem Judou , třemi blokaři Jirkou Hurytou, Tomem Krejskou a Lubošem Pospíchalem. Na liberu byl jako vždy Martin Novotný. Soupeř měl na postu diagonálního hráče Marka Dlouhého, který léta držel extraligové Benátky v play off a stále je to i ve svých 42 letech vynikající hráč. Také nám dal zabrat. V prvním zápase jsme prohrávali 0:2 a v druhém 1:2 na sety a podařilo se nám to vždy otočit a vyhrát. Stálo nás to hrozně sil. Nervózní utkání, kdy nic nejde, jak by si člověk přál. Soupeř moc nekazil, my zase více je naše norma. Nakonec jsme se chytli hlavně blokem a útokem Kučery. Postupně se přidal i Jaša, takže nakonec útočná síla pomalu, ale jistě se začala překlánět na naší stranu. Vydřeli jsme 4 body z 6 možných. Jelikož Hradec 2x vyhrál za 3 body, stáhl náš náskok z 5 na 3 body. Přesto je to pro nás výhra. Po první polovině pouze jedna porážka a to ještě 2:3 je pro nás velice povzbudivé a motivující do dalších bojů.

Mladá Boleslav - Velké Meziříčí 2:3 (24,22,-13,-26,-11) 2:3 (-20,20,22,-18,-11)

Nyní je krátká vánoční přestávka neboť hned první víkend po Novém roce nás čekají odvetná utkání. 7. ledna hrajeme ve Chvaleticích na půdě nováčka a další sobotu 14.1. přivítáme v prvním novoročním krajském derby celek Hrotovic.

Velké Meziříčí 19.12.2016 Petr Juda