You are hereSKVĚLÝ ÚVOD SEZÓNY MUŽŮ I JUNIORŮ

SKVĚLÝ ÚVOD SEZÓNY MUŽŮ I JUNIORŮ


By judapetr - Posted on 13 Říjen 2016

Verze pro tisk

2.liga mužů: Hrotovice - Velké Meziříčí 0:3 a 1:3
Extraliga juniorů: Velké Meziříčí -VK Ostrava 3:1, 3:2
Velké Meziříčí - ŠSK Beskydy 3:0, 3:0

Začátek volejbalové sezóny vychází našim družstvům výtečně. Muži po vítězném úvodu s Chvaleticemi minulý týden, sehráli nyní první letošní krajské derby na palubovce Hrotovic. Těm se naopak na začátku nedařilo a prohráli v České Třebové, a proto chtěli nešťastný začátek odčinit. Ovšem my jim nic nedovolili a odjeli se ziskem všech 6 bodů. V Hrotovicích naši muži nastoupili tentokrát bez juniorů pouze s hráči již dospělého věku. Nahrávači Marek Slavík a Víťa Šimek, blokaři Tomáš Krejska, Jiří Huryta a Luboš Pospíchal, smečaři Jan Kučera a Ondřej Žaba a jako diagonální Štěpán Žaba. Na liberu organizoval obranu Martin Novotný.
Junioři na úvod své 17. extraligové sezóny bez jediného přerušení přivítali doma obhájce titulu , celek Ostravy. Oba zápasy měly vynikající úroveň, hlavně se výborně a razantně podávalo a útočilo. Vůbec nebylo znát,že je teprve začátek. Ostrava má určitě medailové ambice a ani náš tým by nechtěl hrát "druhé housle". Nastoupili jsme v sestavě Honza Kasan na nahrávce, smečaři Eda Heřmánek a Dominik Žaba, diagonální Patrik Indra, blokaři Jirka Vojtíšek a Filip Brychta a na liberu Roman Jaša. Střídali na smeči Richard Stanislav, libero Petr Trybuček a na podání a do pole Filip Kuřec. Dařilo se hlavně útočníkům, nad všemi čněli Patrik Indra a Eda Heřmánek. Největším překvapením je výkon 16 letého Jirky Vojtíška. Ten odehrál svou premiéru ve "velkém" volejbale brilantně, prakticky neudělal chybu a připsal si první body za blok i útok. První zápas po prohraném prvním setu jsme otočili a vyhráli 3:1, v druhém zápase jsme soupeři dovolili vyhrát první dva sety, když nás Ostrava přehrávala a byla úspěšnější na podání i v útoku, kde především dominoval Jakub Dvořák, beachvolejbalový parťák našeho Honzy Kasana. My jsme se ani za stavu 0:2 nevzdali a postupně jsme přebírali otěže zápasu. Vyvrcholením byl závěrečný pátý set, který jsme vyhráli jasně 15:8.
Druhý den nás opět doma čekal tým ŠSK Beskydy, s kterým jsme se loni utkali o 3 místo, když jsme po velice vyrovnaném boji vyhráli 3:0. I tentokrát jsme si nenechali vzít ani set. První zápas jsme vždy v polovině setů utekli a náskok jsme již kontrolovali. V druhém zápase po prvním jasně vyhraném setu se soupeř výrazně zlepšil a vypracoval si až 5 bodový náskok. My ho v koncovce smazali a v přetahované jsme nakonec byli šťastnější. Soupeř se nezlomil ani v třetím setu, naopak o vítězství jsme museli bojovat. Nakonec vše dopadlo pro nás úspěšně a 4 vítězství a 11 bodů je výborný vstup do nového ročníku. Sestava byla stejná jako proti Ostravě,jen v druhém zápase na nahrávce nastoupil v prvním setu Filip Kuřec. Stejně jako v sobotu sehráli všichni výtečný zápas, Eda s Patrikem jistí náš útok a výborně se uvedl další smečař Ríša Stanislav, nová posila ze Znojma.
V sobotu 15.10. nás čeká boj o první místo v tabulce se Žďárem n.S. Jelikož oba týmy nepoznali po 4 kolech jako jediní hořkost porážky a jde o "okresní" derby bude určitě se na co dívat Začátky v tělocvičně "za kostelem" v 10:00 a ve 14:00 hodin.

Velké Meziříčí, 13.10.2016 Petr Juda