You are herePRVNÍ MÍSTO NÁM SLUŠÍ

PRVNÍ MÍSTO NÁM SLUŠÍ

By judapetr - Posted on 23 Prosinec 2015

Verze pro tiskPoslat stránku emailemVytvořit PDF

Dohrávali jsme odložené zápasy se Zlínem. Byly to dobré zápasy. Já měl trochu obavy. Je přeci jen konec roku,před týdnem jsme sehráli dvě těžká utkání v 2. lize mužů, přes týden marodili Burák, Kasi a Víťa. Zlín přijel asi nejsilnější sestavě i s Jakubem Motyčkou (okusil již extraligu mužů a stabilně hraje 1.ligu mužů za Staré Město). Tak jsme to totiž chtěli, když jsme se s nimi dohodli na odložení pro nemoc jejich opor. Máme sebevědomí a chceme hrát co nejtěžší zápasy. Ne porážet kombinované sestavy s žáky. Nastoupili jsme v sestavě Fiki (Flip Kuřec) na nahrávce, smečaři Šampon (Patrik Indra) a Eda (Heřmánek), diagonálník Danek (Římal), blokaři Víťa (Jakubec) a Burák (Filip Brychta) a vše jistilo libero Kaci (Michal Kacafírek). Hned od začátku jsme se na soupeře vrhli a neponechali nic náhodě. Dobře jsme podávali, útočili i blokovali. Obrana byla precisně organizovaná Kacim, takže jsme uhráli i hodně "bodovek". Až jsem měl strach, že snadné vítězství v první setu nás ukolébá. Špatně napsané postavení hráčů do druhého setu nás ani uspat nemohlo. Vzali jsme to jako výzvu, jestli umíme improvizovat. Sice jsme to trochu "mastili" s postavením, taky jsme více kazili (což bych vytknul, protože, když musíme improvizovat,musíme se hlavně vyvarovat nevynucených chyb). Mazácky, už poněkolikáté , jsme však dohráli koncovku z 21:23 na 25:23. Třetí set již v obvyklém postavení hráčů jsme dohráli částečně i exhibičně. Druhý zápas byl jak přes kopírák. Udělali jsme jednu změnu v sestavě. Místo Fikiho nastoupil na nahrávce už uzdravený Kasi (Honza Kasan). První set jasný, v druhém nastal útlum a opět až dobrá koncovka rozhodla o vítězi. Třetí jsme začali katastrofálně 3 chybami za sebou, když soupeř nemusel na míč ani sáhnout. Navíc jsme museli měnit nahrávače, jelikož se jeho nahrávání nelíbilo rozhodčímu a několikrát už mu písknul nečisté odbití. Do sestavy se vrátil Fiki a set jsme dohráli celkem v pohodě. Vyhráli jsme tedy 2x 3:0 a prodloužili naši sérii na 8 vítězných zápasů v řadě a posledních 6 bez ztráty setu. Určitě se nám z toho nezatočí hlava. Máme 8 bodový náskok na druhé Beskydy, play off jisté, ale čeká nás nejtěžší víkend v této sezóně. 30. a 31. ledna zajíždíme do Ostravy a hrajeme doma s Brnem. Proto zůstáváme na zemi. Do play off chceme jít z co nejlepšího místa. Proto naší přípravu téměř vůbec nepřerušujeme. Nebo jen krátce na vánoční svátky a hned 27. prosince odjíždíme na soustředění do Mikulova. Pojedou s námi i někteří noví hráči, s kterými bychom chtěli počítat na příští kadetskou sezónu. Jede nás celkem 20 hráčů a 4 trenéři! Vracíme se den před Silvestrem a po Novém roce opět od 5.ledna trénujeme naplno. VELMEZ - Zlín 3:0 (19,23,13) 3:0 (18,23,18) TABULKA: 1. VELKÉ MEZIŘÍČÍ 12 10 2 34: 9 31 2. ŠSK Beskydy 12 7 5 27:22 23 3. VO Ostrava 12 8 4 28:19 22 4. Volejbal Brno 12 7 5 26:23 19 5. VSC Zlín 12 3 9 11:27 9 6. TJ Nový Jičín 12 1 11 8:34 4 Velké Meziříčí, 23.12.2015 Petr Juda