DOMÁCÍ DRUHOLIGOVÁ PREMIERA ZA 5 BODŮ

By judapetr - Posted on 12 Říjen 2015

Verze pro tiskPoslat stránku emailemVytvořit PDF
DSCN0164.JPG

2. liga není krajský přebor. My si zřejmě mysleli opak. Tak vypadal první set. Do zápasu jsme vkročili laxně, že se nemůže nic stát. A ono se stalo. Opět stejné chyby. Soupeř nekazil, my ano. Na naší obranu jen to, že v této sestavě hrají poprvé. Snahou je, aby v 2. lize hráli naši odchovanci, kteří se s dorosteneckým věkem již rozloučili a junioři je jen doplňovali. To na rozdíl od loňského krajského přeboru, kdy hlavní tíha ležela především na juniorech. Ovšem vždy to nepůjde, jak bylo původně myšleno. Každopádně i taková sestava neměla vkročit do zápasu takovým ležérním způsobem. Všichni věděli, že nás čeká těžký soupeř. Vždyť Hrotovice hrají 2.ligu již léta a umísťují se vždy na špici a jednou ji dokonce i vyhráli. Tedy po Žďáru další soupeř jako hrom. Navíc v historické druholigové premiéře ve Velkém Meziříčí. První set skončil skoro debaklem. Do druhého setu vkročili již jiný tým. Samozřejmě přišly i změny v sestavě. Nakonec to zůstalo na juniorech. Prim hrál nejmladší z nich Eda Heřmánek a jeho 67% úspěšnost (z 39 pokusů)je více než dobrá. Skóre se pomalu otáčelo a vydřené sety nám dávaly šanci na tříbodové vítězství. Soupeř však byl proti a ve čtvrtém setu nás přinutil do defenzívy, z které jsme se nedostali ani mohutným závěrečným dotahováním. Rozhodl zkrácený set a v něm naše vítězství 15:9.
Po hodinové přestávce začal druhý zápas. My jsme nechtěli ponechat nic náhodě a na soupeře jsme doslova vletěli. Tomu odpovídal první set. Druhý byl pravým opakem prvního. Stále si moc neuvědomujeme sílu soupeřů, která je diametrálně odlišná od soupeřů v krajském přeboru. Trocha nepozornosti stačila k tomu, že bylo vyrovnáno. Další dva sety byla sice bitva, ale z ní jsme vyšli nakonec vítězně my. Celý zápas táhla na útoku dvojice juniorů Heřmánek-Římal, nakonec oba odehráli ze 111 celkových smečí 85 !! Ti zasluhují největší pochvalu. A samozřejmě i další junior v dresu mužů libero Michal Kacafírek. Spolu s Ondrou Žabou toho nejvíce odpřihrávali a usnadnili tím Slavíkovi nahrávku. I blokaři (nejvíce příležitosti dostal Krejska s Hladíkem)se neztratili 14 bloků v prvním zápase je průměr téměř 3 bloky na set, což je více než dobré.

Vstup do soutěže se tedy vydařil. 8 bodů z 12 možných s loňským prvním a druhým týmem je výborný začátek. Hlavním favoritem soutěže bude zřejmě Tesla Brno, která přešla z C skupiny 2.ligy a před sezónou se ještě posílila a netají se postupovým ambicemi. My rozhodně nebude chtít dělat velkomeziříčskému volejbalu ostudu a zatím výkony tomu nasvědčují. Což mohla hrstka diváků, která přišla, i vidět. Škoda, že jich není více. Propagace v novinách nebo na internetu zřejmě nestačí.

Spartak Velké Meziříčí - Sokol Hrotovice Sport Hotel
3:2 (-18, 20, 19, -23, 9)
3:1 (19, - 21, 20, 20)

Sestava: Slavík, Heřmánek, Krejska, Římal, Kučera, Hladík, libero Kacafírek - Žaba O, Žaba Š, Pešta, Huryta

O víkendu se konečně rozjíždí i juniorské extraliga. Náš tým se nejprve představí v sobotu ve Zlíně a v neděli přivítáme na naší palubovce za kostelem celek Ostravy. Zápasy začínají v 10:00 a ve 14:00 hodin. . Poprvé se také letos představí v našem dresu Patrik Indra, juniorský reprezentant, vítěz nedávného testování tělesných a fyzických parametrů,který hostuje v prvoligové Chocni a nedaří se mu vůbec špatně.

Muži jedou v sobotu do Střelic (tedy bez juniorů, ovšem doplněni některými kadety). Prioritou zůstává extraliga juniorů

Žáci se účastní v sobotu a neděli v Novém Jičíně prvního kola Českého poháru.