You are herePREMIÉRA S JEDNÍM ŠRÁMEM

PREMIÉRA S JEDNÍM ŠRÁMEM


By judapetr - Posted on 08 Říjen 2015

Verze pro tisk
IMG_0453.JPG

II. národní liga -muži
Žďár n.S. - VELMEZ 3:0 (16,16,24), 1:3 (-21,17,-21,-23)
Nováček hned napoprvé "vyfasoval" loňského vítěze a navíc tým z bývalého okresu. Velice slušná návštěva viděla i dobrý volejbal. První zápas vyzněl jednoznačně pro domácí. My jsme hráli jako nezralí dorostenci. Servis byl sice agresivní, ale každý druhý v autu. Hráli jsme bez citu na vyvíjecí se skóre. Junioři by asi projevili větší disciplinu. Chyba je spíš ve mě, protože jsem na to reagoval špatně a nepředvídal jsem, že nás to tak zaskočí. Moc jsme spolu nehráli, Ondra Žaba kromě jednoho turnaje úplně poprvé. Honza Kučera (Kůča) je již 5 let z dorostenecké kategorie, prošel několika kluby a trochu na náš styl pozapomněl. To mě také zaskočilo, ale měl jsem předvídat. Ovšem klobouk dolů před Žďárem. Prakticky nám nedovolil vůbec nic. Výborný nahrávač Jirka Moučka, (kdysi hrál u nás),výborný smečař Ondra Kadlec (kdysi také za nás hrál). A nejnebezpečnější pro nás diagonální hráč Ondřej Trojánek. Dva sety byly jednoznačné a až v posledním setu jsme se zlepšili. Ovšem nemyslím, že jsme bychom byli schopni i v případě výhry zvrátit výsledek v náš prospěch. Celkově hráči nepodali nějak špatný výkon. Spíš jsme selhali jako celek. My jsme špatně pojali cit pro hru, šikovnost, předvídavost. Jako jednotlivec nezklamal nikdo. Danek byl stejný jako vždy, bojovný, hecující, volající si hlavně o bodovky. Kaci spolehlivě na příjmu, v poli trochu bez emocí. Bojovní oba Žabáci (Ondra=Čabas, Štěpán=Jackie), Kůča razantní a až trochu přemotivovaný (ostatně jako vždy), Mára Slavík trochu bázlivý (stejně jako vždy), ale bojovností vše zastřel (nic nového), všichni tři blokaři: Vašek Hladík (v 29. letech mezi našimi mladíky veterán), Huroš (Jirka Huryta) a Krejcar (Tomáš Krejska) si odehráli svůj standard.Pestík na lavičce. Po přestávce vyplněné pětisetovým zápasem II. NL žen nastoupilo k odvetě jiné družstvo. Disciplina na bloku, taktická nahrávka a výborný výkon především Danka Římala na postu diagonálního hráče způsobila obrat. Ostatní, především Kůča, se postupně přidávali. Druhý set byl mementem, že když polevíme a začneme lažírovat, nemusí se to vyplatit. Rychle jsme se vrátili k našim přednostem. Třetí set náš, ve čtvrtém vedli stále domácí, koncovka se štěstím a tak trochu mazáckým pipem Kůči a blokem Jackieho otočila stav z 21:23 v konečné vítězství 25:23 a celkově 3:1. Všichni ukázali své dobré vlastnosti ještě více jak v prvním zápase, Pestík se dostal na hřiště na delší dobu jak v úvodu. Ondra Čabas před zápasem odjel pomoci vyhrát Chocni zápas ve Starém Městě (3:2), za níž také startoval (a výborně) náš Patrik Indra.
Sestava: Římal, Slavík, Kučera, Žaba Štěpán , Žaba Ondřej, Huryta, Krejska, Hladík, Pešta , libero Kacafírek
Kadeti: Extraliga 1. turnaj:
Velké Meziříčí - Slavia Hradec Králové 3:0 (13,10,22)
Velké Meziříčí - VK České Budějovice 2:3 (-26,23,12,-27,-12)
Velké Meziříčí - Volejbal Brno 3:0 (18,18,19)
Velké Meziříčí - Sokol Česká Třebová 3:1 (17,-23,13,19)

Kadeti ve své extraligové premiéře překvapili. Překvapili hrou, vystupováním a samozřejmě i výsledkem. Postup do elitní pětky, 3 jasná vítězství a jedna porážka 2:3 se určitě nečekala. O to je to hodnotnější. Zvláště jasné vítězství s Brnem nás všechny potěšilo. Začali jsme famózně. První zápas v sobotu s Hradcem Králové vypadal jako rozcvička. Vycházelo nám všechno a soupeře jsme donutili do role statistů. Další zápas s Českými Budějovicemi byl předčasnou bitvou o první místo ve skupině (to ovšem ještě ani jeden tým netušil). Vedli jsme 2:1 na sety a po porážce ve čtvrté sadě 27:29 jsme nezvládli 5. set a prohráli 12:15 a 2:3. Bod za tuto porážku měl nakonec cenu zlata. V neděli jsme celý turnaj otvírali s Brnem. Od začátku jsme i trochu překvapivě drželi taktovku hry my a stále jsme naše vedení upevňovali. Soupeř korigoval až v závěru a i tak byl výsledek více než přesvědčivý. Poslední zápas s Českou Třebovou jsme po jasně vyhraném prvním setu (25:17) trochu podcenili a nezvládli koncovku setu druhého (23:25). Potom to sice byla bitva, ale "my tahali stále za delší konec provazu". Výborně zahráli v celém turnaji všichni, ale musím především vyzdvihnout výkon Jašouna (Romana Jaši). Vždy jsem na něho v sestavách zapomínal, nyní se zapsal tak, že o něm píšu jako první. Jasný lídr týmu. Rozhodoval nejtěžší výměny, stále všechny povzbuzoval a navíc dělal na hřišti až neuvěřitelný pořádek. Z hřiště neslezl po všechny 4 zápasy. Výborně mu sekundoval Eda Heřmánek. Jeho výška, jeho výskok a jeho rána dominovaly nad vším. Trochu znervózněl na příjmu. Filip Brychta je blokař, který již může hrát i za muže. Byť volejbal hraje jen asi rok a půl. Nenaučil se špatnou techniku a nyní z toho čerpá. Patrik Pintér na bloku nám vypomáhá, protože typického druhého blokaře nemáme a hledáme ho. Zvládl to dobře a jeho předností byl útok.Diagonálník Dominik Žaba měl extraligovou premiéru a užíval si ji. Střídal ho Jakub Všetečka. Na nahrávce skvělý Honza Kasan a ve výtečné libero roste Petr Trybuček. Na lavičce byli dále připraveni: Tomáš Meluzín, Šimon Alexa, Martin Pospíchal a Patrik Juda (posledně dva jmenovaní ještě v neděli vypomohli k 1. místu Havlíčkovu Brodu v úvodním turnaji krajského přeboru juniorů). Konečné 2. místo a 10 získaných bodů nás vyneslo do první pětky. Turnaj se uskuteční 31.10-1.11. a my ho budeme pořádat.
Skupinu o 1.-5.místo tvoří celky: Ostrava, Zlín, ČZU Praha, Č.Budějovice a Velké Meziříčí
Skupinu o 6.-10. místo: Příbram, Volejbal Brno, Sokol Brno, Dukla Liberec a Prosek Praha
Skupinu o 11.-15. místo: Slavia Liberec, Česká Třebová, Hradec Králové, Nový Jičín a Beskydy
V dalším pokračování se uskuteční celkem 4 turnaje. v prvních dvou vždy první dva celky postoupí výše a poslední dva sestoupí o skupinu níže. V posledních dvou turnajích se to týká pouze prvních a posledních celků. Za každý turnaj se počítají body (za 15. místo 1 bod, za 14. 2 body atd. za 1. místo je celkem 18 bodů) Prvních 8 družstev hraje finálový turnaj.

Žáci: Krajský přebor

První kolo krajského přeboru žáků se uskutečnilo v neděli 4. října ve Velkém Meziříčí. Utkalo se celkem 6 družstev systémem každý s každým. První tři družstva potom postoupila do skupiny 1.-3. místo a zbylá do skupiny 4.-6. Nyní bude odehrána série turnajů a po každém vždy vítěz druhé skupiny nahradí posledního z první skupiny. Žáci Velkého Meziříčí spolu s Jihlavou a Žďárem n.S. se probojovali do první skupiny, Havlíčkův Brod, KCTM Vysočina a Hrotovice budou hrát druhou skupinu.

Velké Meziříčí 5.10.2015 Petr Juda