You are hereJUNIOŘI UKONČILI ZÁKLADNÍ ČÁST

JUNIOŘI UKONČILI ZÁKLADNÍ ČÁST


By judapetr - Posted on 11 Duben 2015

Verze pro tisk
IMG_9090.JPG

VK Ostrava - Spartak Velké Meziříčí 3:0 (20,18,19) 3:1 (-22,13,22,24)
Spartak Velké Meziříčí - ŠSK Beskydy 3:2 (23,-19,19,-18,13) 3:2 (11,-25,17,-18,8)

Sestava: Slavík, Heřmánek, Pospíchal, Římal, Žaba, Jakubec, libero Kacafírek
střídali: Indra, Jaša, Brychta, Kasan

Juniorská extraliga ve volejbale dospěla do svého závěru základní části. Naše družstvo po 4 porážkách před 2 týdny, chtěli neradostnou bilanci odčinit. Postup do finálových bojů byl již zajištěn dávno předtím, přesto jsme chtěli soutěž ukončit s kladnou bilancí. Tedy více vítězství než porážek.
Ostrava je v současnosti asi nejsilnější celek nejen B skupiny extraligy, ale zřejmě i soutěže celé.
Naše ambice byly velké,odhodlání ještě větší.Ovšem Ostrava dokazovala, proč je na čele tabulky. Nedala nám šanci a vždy tahala za delší konec. Alespoň v prvním zápase. Druhý zápas byl podstatně vyrovnanější. Po vyhraném prvním setu přišel nečekaný útlum. Výsledkem byl jasně prohraný druhé set. potom však jsme byli i lepším týmem. Výborně jsme podávali, výtečně blokovali i vybírali v poli. Ve volejbale však rozhoduje útok a zde jsme vždy v koncovce zaváhali. Toho ostravští junioři využili dokonale a zaslouženě se radovali i z vítězství ve druhém zápasu My sahali minimálně po bodu, ale nebylo nám dáno.
V neděli nás čekal v posledním zápasu na domácí palubovce celek ŠSK Beskydy. A oba zápasy měly náboj jako hrom. Beskydům šlo o záchranu soutěže, neboť den předtím Slavie Hradec celkem překvapivě a neočekávaně porazila Zlín a dostala se tak o dva body právě před Beskydy. Ti museli získat z našich zápasů získat minimálně 3 body za předpokladu, že Ostrava v Hradci dvakrát vyhraje za 3 body. Tudíž motivace velká.My chtěli samozřejmě vyhrát a rozloučit se tak vítězstvími. Zápas plný paradoxů. Oba celky vyhrávali pouze na levé straně hřiště. My na ní začínali i končili oba páté sety. Pravá strana nevyhrávala. My po jasně vyhraných lichých setech v obou zápasech (možná až na první set prvního zápasu, ale i zde jsme vedli po celý set), jsme nepochopitelně začali vyrábět chybu za chybou v sudých setech. Šance nám svitla v druhém setu druhého zápasu,kdy jsme měli dva setboly. Nevyužili jsme ani jeden a soupeř potom dvěma přímými body z podání set vyhrál. Jak již bylo napsáno, oba zápasy jsme vyhráli a soupeře odkázali do baráže. Po šesti prohrách v řadě přišla na závěr soutěže konečně vítězství. Byla hodně vydřená. Nehráli jsme tak lehce jak bychom očekávali. o to jsou cennější. Výborná utkání odehrál Eda Heřmánek. Byť náš nejmladší hráč (je teprve prvním rokem kadet) dokázal tým podržet v okamžicích, kdy to nešlo. Danek Říman je vůdce týmu a jeho procentuelní úspěšnost na útoku si udržuje vysoký standart. Odehrál všechny důležité míče.Výborně zahrál i Štěpán Žaba na smeči. Michal Kacafírek skvěle organizuje obranu.
Extraliga juniorů je ve své dlouhodobé části za námi. Koncem dubna nás čeká ještě závěrečný finálový turnaj o medaile. Junioři navíc hrají krajský přebor mužů a právě v sobotu 7.3. ho čeká klíčový zápas o celkové prvenství v soutěži s Pelhřimovem. Hraje se za kostelem v 10 a ve 13 hod.
Kadeti ve čtvrtek 5.3. odjíždějí do Českých Budějovic bojovat o celkové umístění, kam se kvalifikovalo 8 nejlepších družstev, která začínají prakticky od začátku. Velké Meziříčí se postupně utká s kadety Ostravy, Českých Budějovic a Brna. Potom následuje play off o celkové umístění.

Velké Meziříčí, 2.3.2015 Petr Juda