You are herePARÁDNÍ ZAČÁTEK!!!

PARÁDNÍ ZAČÁTEK!!!


By judapetr - Posted on 13 Říjen 2014

Verze pro tisk
IMG_9239_0.JPG

Volejbalové soutěže se již rozjely naplno. Pro meziříčský volejbal je tato sezóna zvlášť významná. Bude to patnáctá v řadě, kdy hrajeme nejvyšší juniorskou soutěž-extraligu. Když se podíváme na strukturu všech týmů,tak zjistíme, že Velké Meziříčí jako jediné představuje tzv. volejbalový venkov. Tak malé město, co se týká počtu obyvatel, v této soutěži nehraje. Kdo by si pomyslel v roce 2000, kdy se podařilo z kvalifikace postoupit, že v roce 2015 budeme tuto soutěž stále hrát. To se nepovedlo ani takovým oddílům jako jsou Ostrava, Zlín, České Budějovice nebo Hradec Králové. Naopak dřívější bašty volejbalu Olomouc, Ústí n.L. buď již vůbec neexistují, nebo paběrkují v nižší soutěžích. "Velmez" je stále extraligový a navíc dodává stále reprezentanty z řad hráčů i trenérů do nejrůznějších mládežnických výběrů. Máme vybudované sportovní centrum mládeže pro juniory a kadety a sportovní středisko pro žáky. Z Českého volejbalového svazu máme příspěvky pro trenéry, takže ani oni již nemusí pracovat úplně zadarmo.
O víkendu 27.-28. září všechno začalo. Nejprve nastoupili kadeti (hráči narození 1.1.1997 a mladší) do svých extraligových bojů. Extraliga kadetů se hraje turnajově. Vždy nejlepší postupují do "lepších" skupin a horší sestupují do "horších". Je celkem 5 turnajů a prvních 8 družstev z celkových 15, hraje závěrečné play off o konečné pořadí. Poslední 4 družstva potom sestupují do kvalifikace o udržení.Družstva byla rozdělena do tří skupin. Velké Meziříčí bylo pořadatelem prvního turnaje. Naše zápasy byly jak na houpačce. Výborný výkon proti České Třebové (vítězství 3:1), potom útlum a porážka s Hradcem Králové (1:3). České Budějovice rovněž nedali našim šanci (porážka 0:3). A když to vše vypadalo špatně, následoval neuvěřitelný vzestup a jasné přehrání Brna (3:1). Dvě vítězství a dvě porážky nás dostaly do druhé výkonnostní skupiny o 6.-10. místo. Ta se odehraje 18. a 19.října v Hradci Králové (v ní kromě pořadatelů budou startovat ještě Brno, Zlín a Praha Prosek. Z této skupiny potom první dva postupují výše a poslední dva do nižší výkonnostní skupiny. Tak se hraje každé kolo.Vždy se někam postupuje a sestupuje. Proto jde o každý bod. Sestava kadetů: Kuřec, Kasan, Staněk, Vácha, Jaša, Pinter, Heřmánek, Indra, Brychta, Pospíchal a Juda.

Další týden ( 4.-5. října) začali svou sezónu junioři. A začali ji více jak nadějně. Po loňském devátém místě jsou naše ambice podstatně vyšší. Na úvod nás čekal houževnatý Hradec Králové na své palubovce. Rozlehlost hradecké haly je sedmým hráčem domácích. My se tím však nedali zaskočit. Razantní podání bylo naší největší devizou. Rovněž útočně jsme soupeře často převyšovali . Rozhodujícím bylo však naše sebevědomí a naše odvaha. Nedali jsme se zaskočit ani vedením Hradce 17:11 ve třetím setu prvního utkání za stavu 1:1 na sety. Celkové vítězství 3:1 pro nás jsme zopakovali i ve druhém zápase. V neděli nás čekal soupeř,s kterým jsme poslední dva roky nevyhráli. VSC Zlín. I nyní nastoupil zlínští odhodlaně s chutí vyhrát. Ovšem ani my jsme se nevzdávali. První zápas nás zastihnul v částečném útlumu hlavně na útoku. Toho soupeř v čele s naším odchovancem Mirkem Bláhou využil a po našem prvním vyhraném setu se nakonec karta začala obracet na druhou, zlínskou, stranu. Náznak, že by to tak nemuselo být přišel ve čtvrtém setu. Prohrávali jsme 2:9, 14:19 a 20:24. Přesto jsme dotáhli až na 23:24. Nakonec jsme prohráli, ale dali jsme soupeři vzkaz, že se rozhodně nevzdáme a že svou kůži neodevzdáme v druhém zápase zadarmo. Co jsme řekli, to jsme splnili. Hrál se výborný volejbal bez zbytečných chyb. razantní podání, odvážné smeče a agresivní bloky byly ozdobou tohoto zápasu. Nás tlačila k vítězství i slušně zaplněná tělocvična silně povzbuzujících diváků. Vyhrály vlastnosti jako odvaha a touha po vítězství. Ty byly na naší straně. Samozřejmě, že také rozhodlo volejbalové umění. Výsledek 3:0 je sice jednoznačný, ale po tuhém boji a až v koncovkách. Snad kromě posledního setu. Tři vítězství ze čtyř zápasů na úvod sezóny nepamatujeme již několik let. Minimálně 2 roky. Pochvalu zaslouží všichni hráči včetně náhradníků. Ovšem nade všemi čněl diagonální hráč Danek Římal. Kapitán jaký má být. Rozhodoval těžké situace, uhrával nejdůležitější míče, obětavě hrál v poli a vypomáhal na příjmu podání. Podáním "škodil" soupeřům z našich nejvíce. Junioři začali nadějně.
Právě uplynulý víkend potvrdil naši vzestupnou formu. Junioři doplňkově hrají krajský přebor mužů. Extraliga juniorů se hraje jednou za měsíc o jednom víkendu všechny 4 zápasy. Proto vyplňujeme volný čas účastí v této soutěži. Také dáváme další šance hráčům, kteří již s juniorským věkem skončili a chtějí nadále u nás pokračovat. Volejbal dospělých je jiný jak juniorský. Zkušenosti jsou potom k nezaplacení. A navíc to vypadá, že nebudeme jen do počtu. Dvě vítězství 3:1 a 3:0 na půdě ambiciosních Štoků jsou toho důkazem. Sestava: Slavík, Heřmánek, Indra, Římal, Pešta, Pospíchal, Hamara,libero Kacafírek.
Velké Meziříčí, 13.10.2014