MUŽI V 1.VOLEJBALOVÉ LIZE PORAZILI LÍDRA

IMG_0822.JPG

Uplynulý víkend byl pro nás víc než úspěšný. Již podruhé se nám v této sezóně podařilo vyhrát oba zápasy. A to jsme neměli soupeře jen tak ledajaké. V pátek to byl náš odvěký rival. Hráli jsme s nimi většinou neúspěšně v 2. lize, v loňské sezóně rovněž bylo více neúspěchů než úspěchů. Až letos jsme v první části na Tesle konečně vyhráli za 3 body a navíc bez ztráty setu. Takže nám měla co vracet. My však byli připraveni více než dobře. Hned od začátku jsme hráli velice pozorně a prakticky jsme brněnské hráče nepustili do významnější akce. Naopak my hráli jak z partesu.

JUNIOŘI SI ŘEKLI O NADĚJI

DSCN1262_0.JPG

Juniorská extraliga je pro nás v letošní sezóně hodně zapeklitá. Odešla předchozí „medailová“ generace hráčů a v sestavě nezůstal „kámen na kameni“. Navíc jsme byli přeřazeni do „české“ skupiny, která je letos bezpochyby mnohem těžší než „moravská“. A do třetice jsme hned v prvním kole narazili na našeho budoucího souseda v tabulce, družstvo Proseku, který nás porazil dvakrát 3:2. Nyní bojujeme o holou existenci. V uplynulém víkendu se bojovalo o další body. Nejprve v hale jednoho z favoritů skupiny Dukly Liberec.

MUŽI NA 50%

Poslední dvojzápas 1. ligy mužů byl jako noc a den. Nejprve přijel favorit z Bučovic. Nemáme s nimi žádnou pozitivní bilanci. V loňské baráži jsme dvakrát prohráli 2:3 a 0:3, v Českém poháru 1:3 a nyní nás čekal další zápas. A byl to další ze smolných zápasů. Chyběl nám Ríša Stanislav, jinak jsme byli kompletní. Nehráli jsme sice špatně, ale neuhráli ani set. Začátek úvodního setu patřil soupeři. Své sehrála určitě nervozita. Ovšem postupně jsme se do zápasu dostávali a skóre srovnávali. Naneštěstí vždy, když jsme vyrovnali, tak jsme udělali chybu, kterou bučovičtí ihned potrestali a znovu utekli. To se stalo několikrát.

RICHIE KOMENTUJE ZÁPAS S BRNEM

Polovina listopadu za námi, stejně tak i polovina základního kola soutěže. V pátek a sobotu nás čekalo derby v pravém slova smyslu, oba dny jsme totiž měřili síly s Volejbalem Brno. Silná rivalita se dala skutečně očekávat, vždyť v soupeřových barvách nastoupili tři naši odchovanci (Jakubec, Pospíchal, Římal) a naopak na naší straně pravidelně nastupují hráči, kteří si na svojí volejbalové cestě prošli Volejbalem Brno.

 

HEROICKÝ VÝKON KADETŮ NA POKRAČOVÁNÍ…

Druhý turnaj extraligy kadetů proběh nyní o víkendu v Kojetíně. V druhé výkonnostní skupině jsme si trochu tajně dělali naděje na postup do vyšší výkonnostní skupiny nebo v „nejhorším“ případě nesestoupit do třetí. On ten klíč je velice tvrdý. První dva postupují, třetí zůstává a čtvrtý a pátý celek sestupuje. Tentokrát, na rozdíl od prvního turnaje, jsme odjeli kompletní. Tedy s 12 hráči. Postupně jsme se střetli ve dvou dnech s celky Hradce Králové, Kolína, Nového Jičína a domácího Kojetína. Skupina to byla velice vyrovnaná, prakticky kdokoliv mohl kohokoliv porazit. Nebylo favorita a nebylo outsidera.

PRVNÍ LIGA JACKIEHO POHLEDEM

IMG_0790.jpg

Dobrý den všem příznivcům volejbalu ve Velkém Meziříčí a všem, kteří čtou příspěvky na našich stránkách.

 

Je to má premiéra v psaní reportů z hracího víkendu. Ne, že by mi to bylo přiděleno nebo přikázáno. Rozhodl jsem se napsat tento článek, jelikož po přečtení toho předchozího článku mi vrtalo hlavou, jak bychom jako hráči A - týmu mohli více ulehčit práci našemu hlavnímu trenérovi Petru Judovi.

 

HEROICKÝ VÝKON KADETŮ

Kadetská extraliga se hraje turnajovým způsobem, kdy 20 celků je rozděleno do 4 výkonnostních skupin po 5 účastnících a každý turnaj znamená postupy nejlepších a sestupy nejhorších. Za každé umístění jsou body podle příslušné výkonnostní skupiny (nejlepší tým v 1. skupině obdrží 20 bodů, nejhorší družstvo 4. skupiny dostane 1 bod). První turnaj  je hodně důležitý, neboť sice přímo body nerozdává, ale rozřazuje do výkonnostních skupin.

MUŽI DOMA STOPROCENTNÍ, VENKU BEZ BODU

Tři poslední týdny byly hektické a zpravodajství z akcí píšu sám a jsem ještě zavalen prací ve svých hlavních zaměstnání, tak jsem musel porušit slib, že každý týden bude článek. Od poslední webové zprávy sehráli muži, junioři a kadeti po 4 zápasech, samozřejmě v jiných termínech a jinou formou. Muži hrají jeden zápas denně, junioři během jednoho víkendu dva zápasy s jedním soupeřem v sobotu a v neděli opět dva zápasy s jiným soupeřem. Kadeti svou extraligovou soutěž absolvují turnajovým postupovým a sestupovým systém a ve dvou dnech.

ZAČALI JSME PORÁŽKAMI

Začátek volejbalových soutěží nevyšel, jak bychom chtěli. 6 porážek a 4 vydřené body za porážky 2:3. 3x se to „povedlo“ juniorům, jednou mužům. Nejprve 1. liga mužů. První 4 zápasy hrajeme na půdě soupeřů a začali jsme v Bučovicích. V těch, kde jsme minulý rok skončili a týden před prvním kolem hráli Český pohár. Vždy jsme prohráli a Bučovice jsme neporazili ani teď. My hráli špatně, domácí naopak velice dobře. Trenéru Čížkovi se podařilo sestavit zkušený tým z bývalých extraligových hráčů a bylo to až moc znát. Nedali nám šanci od začátku. Možná snad kromě úvodního vedení 4:1.

JDEME DO TOHO, ANEB HRDINOVÉ NEKECAJ A DO TMY JDOU!!

VELMEZ muži.jpg

 Začínáme. Konečně se dlouho očekávaný start první ligy přiblížil na dosah. Po přípravě s převážně extraligovými celky v Hradci Králové začátkem září a předpremiéře v podobě českého poháru mužů, bude v pátek na svátek svatého Václava ostrý start 1. ligy. V přípravě jsme dosáhli o trochu lepších výsledků jak před rokem, kdy jsme vstupovali do soutěže jako nováček. S celky Lvi Praha, Benátkami a Beskydami jsme drželi krok, selhali jsme pouze s mistrovskými Karlovými Vary. Následně jsme minulý týden odehráli svou premiérovou účast ve Českém poháru.