Již je tomu tak. Krajské žákovské soutěže sezony 2014/2015 jsou minulostí a opanovaly je hráči Spartaku Velkého Meziříčí hrající pod sponzorským názvem ZŠ Týnská v Třebíči!

Již je tomu tak. Krajské žákovské soutěže sezony 2014/2015 jsou minulostí a opanovaly je hráči Spartaku Velkého Meziříčí hrající pod sponzorským názvem ZŠ Týnská v Třebíči!
V kategorii mladších žáků, kterou letos mohli hrát hráči ročníku narození 2001 a mladší, naši sportovci vylepšili loňské 2. místo o jeden stupínek a získali pro letošek medaili nejcennější. Téměř celou soutěž se o nejlepší umístění přetahovali naši hráči a volejbalisté Světlé nad Sázavou. O vítězi rozhodla poslední bitva posledního turnaje sezony. Před závěrečným „mačem“, který se konal v našem domácím prostředí tělocvičny na Bezděkově ve Velkém Meziříčí, jsme měli o jeden bod navrch, což dávalo menší psychickou výhodu. Pro kýžený úspěch však byl třeba udělat ještě poslední krok a tím byla výhra jakýmkoliv způsobem. Nakonec se zadařilo beze zbytku. Vítězství poměrem 2:0, po vyrovnaném prvním setu (25:23) a druhém o něco jednoznačnějším (25:15). Tento počin znamenal udržení vedoucí pozice před dotírajícím celkem z města známého výrobou skla. Celkově tedy Základní škola Týnská Třebíč zisk 62 bodů za 22 výher a pouhé dvě prohry na prvním místě, na druhém místě pak Světlá se ziskem 58 bodů.
Starší kolegové žáci (ročníky 1999 a mladší) se postarali ještě o lepší úspěšnost, když propluli celou soutěží bez jediné porážky a vylepšili tak rok starý výsledek. Tím bylo také prvenství, ale pouze s jednou prohrou. Konečnou první pozici tak opanovali s celkovým počtem 63bodů z možných 66-ti. Pro vítězná domácí utkání vždy opět napomohla výborná kulisa tělocvičny na Týnské ulici.
V konfrontaci s nejlepšími týmy celé republiky v rámci dlouhodobé soutěže českého poháru žáků sice tito chlapci takových jednoznačných výsledků nedosáhli, avšak stejně o moc pozadu oproti svým předchůdcům nezaostali. Z původních 40-ti družstev, která prošla podzimním sítem kvalifikace jsme soutěž zakončili na pěkném 18-tém místě. Ve finálovém turnaji konaném předminulý víkend v Hradci Králové dokonce své maximum o čtyři příčky
vylepšili, když jsme v napínavém duelu porazili favorizovanou Ostravu v play-off.
Do konce sezony už zbývá jen kvalifikace na mistrovství České Republiky starších žáků a v případě postupu i toto mistrovství, které by mělo být vrcholem sezony. Doufejme tedy, že naši sportovci navážou na rok staré výsledky, kdy parta kolem reprezentanta Heřmánka a dalších opor nynějšího dorostu TJ Spartak Velké Meziříčí jako jsou Kuřec a Jaša, dotáhla své snažení k 13. místu v CP a senzačnímu 6. místu v přeboru republiky.
Závěrem nutno poděkovat a zmínit všechny hráče, kteří se na výsledcích v probíhající sezoně podíleli.
Rádi bychom vám představili volejbalisty žáků ZS Týnské v Třebíči: Trybuček Petr, Hronovský Jiří, Novák Petr, Juda Patrik, Kvapil Richard, Sláma Tomáš, Procházka Patrik, Vybíral Vít, Svoboda Radek, Smetana Martin, Vorobets Valentýn, Vašina Josef a další…..
Za trenérský kolektiv děkuje všem rodičům a sponzorům jako jsou Kapucín, Čermák trading, BIOFARMA DoRa a Trebi – Jiří Kracl fanda volejbalu…..
Bez těchto všech a naší školy by se nám určitě tak dobře nevedlo!!!!
DĚKUJI !!!
V Třebíči, dne 22.3.2015 Jirka Kracl